Son dileği kraliçeyi görmekti; gördü de!

Son dileği kraliçeyi görmekti; gördü de!
Son dileği kraliçeyi görmekti; gördü de!
Son isteği Buckingham Sarayı'nı görmek ve kraliçeyle tanışmak olan down sendromlu kanser hastası Oliver Burton'ın dileğini Oscar ödüllü oyuncu Hellen Mirren gerçekleştirdi.

Son isteği Buckingham Sarayı’nı görmek ve kraliçeyle tanışmak olan down sendromlu kanser hastası Oliver Burton’ın dileğini Oscar ödüllü oyuncu Hellen Mirren gerçekleştirdi. Üçüncü kez kanser teşhisi konulan Burton, ölmeden önce kraliçeyle tanışmak istediğini bildirdiğinde, yetkililer kraliçenin bu talebi kabul edemeyeceğini söylemişti. Ulusal Lösemi Hastası Çocuklar Derneği, bu noktada devreye girerek, bu isteği gerçekleştirebilecek tek kişi olan ünlü oyuncu Helen Mirren’a ulaştı. Oliver’ı evinden limuzinle aldıran Mirren, the Queen oyununu sergilediği tiyatroda Oliver ve ailesiyle görüştü. Hellen Mirren’ın Kraliçe Elizabeth kılığına girdiği buluşmada, Mirren Oliver’la sohbet edip çay içti. Sohbetin ardından Oliver’ı şovalye ilan eden Mirren, bundan sonra herkesin ona Sir Oliver diyeceğini ekledi.

Burton’ın annesi ve babası ise çocuklarının Mirren’ı gerçekten kraliçe sandığı için çok mutlu olduklarını ifade etti. Baba James Browne, “Mirren orada olduğumuz süre boyunca tamamen kraliçe karakterine uygun davrandı, Oliver onu gerçekten de kraliçe sandı, bu bizim için oldukça yeterli” dedi. Anne Catherine eve döndüklerinde Oliver’ın kraliçeye imzalattığı İngiltere bayrağını tüm gün elinde tutup salladığını ifade ederek, Mirren’a minnettar olduklarını söyledi.

Ünlü oyuncu Helen Mirren ‘the Queen’ filminde 2. Elizabeth’i canlandırarak Oscar’ı kucaklamıştı.


  ETİKETLER:

  İngiltere

  ,

  Queen

  ,

  kanser

  ,

  Sohbet

  ,

  Çay

  ,

  Ünlü

  ,

  İlan