Son feminen takıntı 'o kollar'

Son feminen takıntı 'o kollar'
Son feminen takıntı 'o kollar'

ABD?li kadınlar bir zamanlar Madonna?nın kollarına gıpta ederdi. Şimdi onun yerini Michelle Obama aldı.

Son bir haftadır giydiği kolsuz elbiselerle eleştiri alan Michelle Obama'nın kolları, pürüzsüzlüğü ve kaslarıyla da trend oldu

WASHINGTON - ABD’nin first lady’si Michelle Obama, kadınların yeni ikonu olma halini her geçen gün biraz daha güçlendiriyor. Son vesile, giydiği kolsuz elbiseler ve güçlü kolları. Bu haliyle Vogue dergisine konu olan Obama, ABD’li kadınların yeni ilham kaynağı olarak gösterildi.
Kişisel spor antrenörü Rylan Duggan, eskiden şarkıcı Madonna veya oyuncu Kelly Ripa’nın kollarına özenen müşterilerinin artık Obama kolu istediğini belirterek, “Obama tüm kadınları hangi yaşta olursa olsun sağlığını ve bedenini koruyabileceğine inandırdı. İki çocuk annesi ve 44 yaşında ama ne kadar meşgul olursak olalım kendimize zaman ayırabileceğimizi dünyaya kanıtladı” diyor.
Çoğu kadının büyük ve itici kaslara sahip olmaktan korktukları için egzersizden kaçınmalarından yakınan Amerikan Egzersiz Kurulu Eğitim Koordinatörü  Jessica Matthews da Obama’yı çok takdir ettiğini, onun sayesinde kadınların yeniden spor salonlarına dönmeye başladığını ve kadınların isteseler de hormonları sebebiyle erkekler kadar büyük kaslar geliştiremeyeceklerini söylüyor.
Haftada üç gün 90 dakika egzersiz yapan first lady, sabahları 05.30’da uyanıp güne zinde başlıyor. Moda ve spor dünyasının öve öve bitiremediği Michelle Obama’yı girdiği ortamın ciddiyetini önemsemeden her zaman her yerde kolsuz giydiği için eleştirenler olsa da 25 yaşındaki Jessie Rosen gibi pek çok kadın onu izleyip spor aşkıyla dolmayı sürdürüyor. 

‘Ben neden yapamayayım!’
Onun konuşmasını dinledikten sonra en yakın spor mağazasına koşup ağırlık aldığını anlatan Rosen, “Bu kadın hem koskoca Beyaz Saray’ı yeniden dekore ediyor, hem iki çocuk yetiştiriyor hem de ülke ülke geziyor ve kolları muhteşem! O yapıyorsa ben neden yapamayayım dedim...” diyerek spor antrenörlerinin tespitlerini doğruluyor ancak uzmanlara göre tek başına kol hareketi yapmak, fit kollara sahip olmak için yeterli değil!
Güçlü kollara kavuşmak isteyen kadınlar yalnızca kollara yüklenip bedenlerindeki diğer kasları ihmal etmeleri halinde orantısız bir görünüme bürünebilirler. Kadınların fit bir bedene kavuşma konusunda sabırsız davranmaması ve sporun ancak düzenli yapıldığı takdirde işe yarayacağının bilinmesi Obama gibi kollara sahip olmanın en temel koşulu... (CNN)