Son internet fenomeni: Yere uzan!

Son internet fenomeni: Yere uzan!
Son internet fenomeni: Yere uzan!
Gördükleri yere uzanıveriyorlar. Çatılar, posta kutuları, parmaklıkların üstü, ağaç dalları, müzik kutusunun tepesi hatta bir jumbo jetin motoru; hiç fark etmez!


Karşınızda dünyayı saran son tuhaf internet fenomeni. Facebook’ta kurulan gruplar, ‘Uzanma oyunu’ başlığıyla binlerce fotoğraf sunuyor. Yolun ortasına serilen de var, kendini yüzükoyun bir tankın önüne atan da... Hızla yayılan oyunu, sıradan tatil fotoğraflarından sıkılan birkaç İngiliz arkadaş icat etmiş.
Newcastle’dan Scott Wood ve Wayne Pyle, bir Mayorka ziyareti ertesi Facebook’a fotoğraflarını yüklemiş. 34 yaşındaki Wood, “Erkek erkeğe tatildeyken başladı her şey. Sıradan pozlar vermektense yere uzanmayı tercih ettim. İnsanların o an bulabileceği herhangi bir yere uzanıp poz vermesini istiyoruz. Rastgele yerler ama ne kadar tuhafsa o kadar iyi. Bu ara ortam gergin, kriz var, saçma şeyler yapmak için uygun...” diyor. Sürekli uzanmak için tuhaf yer taradığını söyleyen 23 yaşındaki Danielle Mitchell da çevresinde oyunun çok popülerleştiğini anlatıyor. (The Daily Mail)