Sonbaharda 26 yeni dizi yolda

Sonbaharda 26 yeni dizi yolda
Sonbaharda 26 yeni dizi yolda
Televizyonlar yaz için de oldukça yoğun dizi projelerini birbiri ardına yayına sundu. Şimdiden sonbahar sezonu için de yayınlanacak yapımlar da belli. Şu ana kadar ismi ve kanalı belli olan 26 yeni dizi yayın için gün sayıyor.

RADİKAL - Televizyon kanalları ‘yaz ekranı’ için tüm silahlarını kullandı. Bunlardan bazılarını seyirci benimsedi, bazıları yazın sonunu bile göremedi.

Milliyet'ten Ali Eyüboğlu, sonbaharda başlayacak yeni yayın dönemi için kanalların ve yapımcıların çekmeye başladıkları ya da cast çalışmalarını sürdürdükleri projeleri sıraladı. İşte şimdilik yayını belli olan diziler:

Star TV: ‘Hatırla Gönül’ (Most Production), ‘Cesaret’ (Q3 Medya ), ‘Muhteşem Yüzyıl - Kösem’ (TİMS), ‘Kara Sevda’ (Ay Yapım), ‘Göç Zamanı’ (Limon Yapım).

Kanal D: ‘Düş Tarlası’ (D Productions), ‘Kısmet’ (Acil Prodüksiyon), Halit Ergenç’in dizisi (Q3 Medya), ‘Bir Deniz Hikayesi’ (Erler Film ), ‘Jane The Virgin’in adaptasyonu (Med Yapım - Kare Ajans), ‘Umut Rüzgarları’ (ANS), ‘Seni Kimler Aldı - Kezban’ (Pastel Film).

FOX: ‘Şehrin Melekleri’ (Boyut Film), ‘Ya Her Şeyim Ya Hiçim’ (Endemol).

Show TV: ‘Şervan ile Özgecan’ (Limon Yapım).

ATV: ‘Leyla ile Alper’ (Ay Yapım), ‘Mayıs Kraliçesi’ (Mint Yapım), ‘Evli ve Öfkeli’ (Süreç Film),
‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ (Fark Film).

Kurtlar Vadisi’nin eski yapımcısı ve senaristi Raci Şaşmaz’ın kader arkadaşı Bahadır Özdener’in yazdığı ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın başrol oyuncuları Oktay Kaynarca ve Deniz Çakır.

TV8: ‘Zemheri’ (Endemol), ‘Kızlarım’ (El İzi), ‘Melek’ (R Yapım), ‘Aşk ve Diğerleri’ (Sevilay Demirci).

TRT 1: ‘Baba Candır’ (MF Yapım), ‘Aynamdaki Gökyüzü’, (Sonart Yapım), ‘Son Çıkış’ (Estet Film).

Bu 26 dizinin yanı sıra henüz kanalı netleşmeyen projeler de var. Örneğin yönetmenliğini Jale Atabay’ın yapacağı NTC Medya’nın ‘Mutlu Aile Resmi ’, Mehmet Ata Öztekin’in yöneteceği ay yapım’ın ‘Anneler Analar’ı ve Gold Film’in Faruk Teber projesi..