Sonunda oldu: Adam köpeği ısırdı!

SASKATOON - Gazetecilik mesleğinin uluslararası haber değerlendirme kriterindeki ‘Köpeğin adamı değil, adamın köpeği ısırması haberdir’ kuralı, Kanada’da gerçek oldu. Saskatoon kentinde, Jonathon Schacher komşusunun köpeğiyle kavgaya tutuşan pitbull terrier köpeğine söz dinletemeyince burnundan ısırdı.
Saskatoon’da günün adamı haline gelen Jonathon Schacher, olayı şöyle anlattı: “Evimin arka bahçesi, hayvanın çıkamayacağı kadar yüksek çitle çevrili. O gün köpeğim arka bahçedeydi. Birden dışarıdan çığlık ve bağrışma sesleri duydum. Pencereden baktığımda, komşumun köpeğiyle benimki birbirine girmişlerdi. Koşup ayırmaya çalıştım olmadı. Verdiğim hiçbir komutu yerine getirmedi. Komşunun köpeğinin burnunu yakalamıştı ve bırakmıyordu. Son çare, onun burnundan ısırdım. Canı yanmış olmalı, diğer köpeği bıraktı.”
Jonathon Schacher, “Ben onu ısırdıktan sonra inanılmaz şekilde bir anda sakinleşti ve gelip yanıma oturdu” dediği köpeğinin, adeta özür dilercesine kendisinin yüzünü yaladığını sözlerine ekledi. (aa)