'Sopranos' hayranları yasta

'Sopranos' hayranları yasta
'Sopranos' hayranları yasta
Efsane televizyon dizisi 'Sopranos'taki Tony Soprano rolüyle herkesi kendine hayran bırakan Amerikalı oyuncu James Gandolfini, kalk krizi sonucu 51 yaşında Roma'da hayata veda etti.

Tüm zamanların en iyi televizyon dizileri arasında gösterilen ‘Sopranos’taki rolüyle herkesi kendisine hayran bırakan Amerikalı oyuncu James Gandolfini, tatile gittiği İtalya ’nın başkenti Roma’da kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetti. HBO kanalında yayınlanan ve dizideki ismi ‘Tony Soprano’ olarak tanınan Gandolfini, 51 yaşındaydı. Son olarak Usame Bin Ladin’in öldürülmesini konu alan ‘Zero Dark Thirty’ filminde oynayan ünlü aktörün aşırı kilolarına bağlı olarak kalp krizi nedeniyle öldüğü belirtiliyor. ‘Sopranos’ hayranlarını şok eden haber , Amerikan basınında gündemin ilk haberi olarak verildi. CNN’e telefonla bağlanan Larry King, Gandolfini için, “Çok centilmen olduğu gibi insanları da çok severdi. İki hafta önce görüşmüştük Las Vegas’ta, hiçbir rahatsızlığı yoktu” dedi.
‘Sopranos’taki başrolüyle Altın Küre dahil sayısız ödül kazanan Gandolfini, ‘The Mexican’, ‘8mm’, ‘Fallen’, ‘A Civil Action’, ‘The Mighty’, ‘Night falls on Manhattan’, ‘Get Shorty’, ‘Crimson Tide’, ‘True Romance’, ‘The Last Castle’, ‘The Man Who Wasn’t There’ gibi birçok filmde yardımcı aktör olarak yer almıştı. New Jersey eyaletinde doğan ünlü aktör, 2008 yılında eski manken Deborah Lin ile evlenmişti.