Sorumsuz sürücüye ceza böyle olur!

Sorumsuz sürücüye ceza böyle olur!
Sorumsuz sürücüye ceza böyle olur!
İngiliz motosiklet sürücüsü arkasında 14 yaşında oğlu ile 196 kilometre hız yaparken radara yakalandı, 6 ay hapis cezasına çarptırıldı


LONDRA - İngiltere’de arkasında 14 yaşındaki oğlu olduğu halde saatte 196 kilometre hızla radara yakalanan motosiklet sürücüsü 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
İngiltere’nin güneybatısındaki Exeter’de görülen davanın ilk duruşmasında tehlikeli araç kullanma suçunu kabul eden 47 yaşındaki Robert Bennett’in ehliyetine de 18 ay süreyle el kondu. Sorumsuz babanın arkasında oturan oğlunun üzerinde herhangi bir koruyucu kıyafet bulunmadığını da belirten mahkeme yargıcı, "Eğer motorunuzun kontrolünü kaybetseydiniz, tam bir füze gibi olur, büyük olasılıkla bir başkasının da ölümüne yol açabilecek bir kazaya neden olabilirdiniz. 14 yaşındaki oğlunuzun da arkanızda bulunduğunu düşününce bu inanılmaz bir sorumsuzluk" diye konuştu. Suzuki 1300 marka motosikletiyle saatte 196 kilometre hızla radara yakalanan sürücü ise bu kadar hızlı gitmesinin gerekçesini yağmurun başlaması olarak gösterdi. Olayın meydana geldiği yerde hız sınırı saatte 95 kilometre. (aa)