Sosyal medyada yeni merak: Elfie

Sosyal medyada yeni merak: Elfie
Sosyal medyada yeni merak: Elfie
Uzaktan herkesi ve etrafınızdaki her şeyi kapsayan geniş açılı bir selfie mi çekmek istiyorsunuz? Selfie çubuğunu bir yana bırakın ve bir fil bulup hortumunu kullanın!

Tayland'a giden 22 yaşındaki Kanadalı Christian Le Blanc, Koh Phangan'da kendisine yakınlık gösteren file yiyecek verirken hiç ummadığı bir şey oldu. BBC Türkçe 'de yer alan haberde Le Blanc, "Elimdeki muzlar hemen bitti ve fil bu defa GoPro kamerama uzattı hortumunu. Neyse ki kamera sürekli kayıt halindeydi ve herşeyi kaydetti" diye anlatıyor başına geleni. Fil bir süre çekimi sürdürdükten sonra kamerayı yere attı ama fazla yüksekten düşmediği için cihaz zarar görmedi.
Christian Le Blanc, kaydın mükemmel bir selfie olduğunu düşünerek buradan aldığı görüntüleri hemen Instagram ve Facebook sayfalarında paylaştı. Fotoğraflar şimdiye dek binlerce beğeni topladı. Peki bu, dünyada bir filin çektiği ilk selfie ya da elephant (fil) sözcüğünden uyarlanan adıyla, elfie mi? Yanıt, hayır. Geçen yıl da İngiltere'deki Worcestershire safari parkındaki bir fil, bir ziyaretçinin düşürdüğü ve yiyecek zannettiği cep telefonunu hortumuyla kapmış ve kendi resmini çekmişti. (BBC Türkçe)