Soyun ve pedala asıl!

Soyun ve pedala asıl!
Soyun ve pedala asıl!
ABD'nin Portland şehrinde düzenlenen geleneksel çıplak bisiklet turuna bu sene de ilgi büyüktü. Asıl amaç ise çevreci mesajlar vermekti...

Katılımın yıllar içinde arttığı Dünya Çıplak Bisiklete Binme Etkinliği’nin 12'ncisine de ilgi büyüktü. ABD ’nin Portland şehrinde bir saat boyunca tamamen çıplak ya da yarı çıplak olarak şehir turu atan bisikletlilerin asıl amacıysa fosil yakıt tüketimine tepki göstermekti. Kiminin kıyafetli kiminin de çıplak katıldığı etkinlikte farklı mesajlar da vardı. Katılımcılar vücutlarına yazdıkları yazılarla bisikletçi hakları, dünya barışı ve kişinin bedeniyle barışık olmasının önemine vurgu yaptılar.
On binlerce bisikletli şehrin sokaklarını turlarken etraftakiler de onları coşkuyla karşılayıp sokağa döküldü. Öte yandan çıplak bisikletliler Hristiyan grupların tepkisiyle de karşı karşıya kaldı. Portland polis sözcüsü ise birkaç şikâyet aldıklarını ama bunların önemli vakalar olmadığını söyleyerek etkinliği görmek istemeyenlere o gün dışarı çıkmamalarını önerdi. En büyüğüne Portland’ın ev sahibi yaptığı etkinlik, ABD’de 75 farklı eyalette ve 20 ülkede düzenleniyor. (The Daily Mail) 


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Dünya

  ,

  Hristiyan

  ,

  Mail

  ,

  yakıt

  ,

  çıplak

  ,

  Karşı