Spielberg ve Lucas'a göre film endüstrisi eriyor

Spielberg ve Lucas'a göre film endüstrisi eriyor
Spielberg ve Lucas'a göre film endüstrisi eriyor

Steven Spielberg

Yönetmen Steven Spielberg ve George Lucas, Hollywood Reporter'a verdikleri röportajda Hollywood'daki büyük bütçeli filmlere inançtan dolayı küçük bütçeli film yapabilmenin giderek daha da güçleştiğini söyledi.

Yönetmen Steven Spielberg ve George Lucas, Hollywood Reporter’a verdikleri röportajda Hollywood’daki büyük bütçeli filmlere inançtan dolayı küçük bütçeli film yapabilmenin giderek daha da güçleştiğini söyledi. Röportajda Spielberg ‘Iron Man’i izlemek için 25 dolar ödemeniz gerekiyor fakat Lincoln’u izlemek için 7 dolar” diyerek durumu açıklarken, sinemaya gitme oranının da gitgide azaldığını belirtti. Lucas ise sinemadaki çok az filmin fark edildiğini, bilet fiyatlarının ise filme göre arttığını ekledi.
Film Distributor’s Association’ın (Film Dağıtımcıları Birliği)başkanı Lord David Puttnam de bu konuda bir değişikliğe ihtiyaç olduğu konusunda hemfikir. “Her filmin kendi piyasa rekabeti vardır ve hepsi için uygun bir ölçüt varsaymak, gerçeklik karşısında uçuyor olmaktır” diyen ve her filmin kendi değerine göre değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Puttnam’a göre, dağıtımcıların işi müşteriyi memnun etmek ve izleyicinin hangi filmi nerede izlemek istiyorsa ona göre izleyiciye imkân sunması...