Şükran Moral Abramovic'le yan yana

Şükran Moral Abramovic'le yan yana
Şükran Moral Abramovic'le yan yana

Şükran Moral, 'Bordello' isimli performansını 1997'de Beyoğlu Yüksekkaldırım'daki bir genelevde gerçekleştirmişti.

Sanatçı Şükran Moral, Roma'nın ünlü müzesi MACRO'daki sergide performans sanatının önce ismi Marina Abramovic ve Yoko Ono'yla aynı bölümü paylaşıyor.

Yaptığı provokatif ve yenilikçi performanslarıyla tanınan Galeri Zilberman sanatçısı Şükran Moral, aynı anda üç önemli uluslararası etkinlikte yer alıyor. Yakın zamanda sona eren Londra Victoria&Albert Müzesi’ndeki ‘Light From The Middle East’ sergisinden hemen sonra Moral, Portekiz’in Lizbon şehrindeki Ulusal Çağdaş Sanat Müzesi’nde açılan ‘Hetereo Q.B.’ sergisine 1997’de bir genelevde gerçekleştirdiği ‘Bordello’ adlı çalışmasıyla katılıyor.
Roma ’nın ünlü çağdaş sanatlar müzesi MACRO’da 15 Mayıs’ta açılacak bir diğer sergide ise Şükran Moral’in üç ayrı işi gösterilecek. Performans sanatına damgasını vurmuş efsane sanatçı Marina Abramovic ve Yoko Ono’yla aynı bölümü paylaşan Moral, sergide ‘Bordello’, ‘Gasilhane’ ve ‘Hamam’ üçlemesinin videolarıyla yer alıyor.
Chicago’daki Rapid Pulse Uluslararası Performans Sanatı Festivali’nin de davetlisi olan sanatçı, Joseph Ravens tarafından gerçekleştirilen bu etkinliğe yeni bir performansıyla katılıyor. 1-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlik Chicago’nun farklı bölgelerinde gerçekleşecek.


  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  Roma

  ,

  sanat

  ,

  Çağdaş Sanat

  ,

  Galeri

  ,

  Ünlü