'Sultan'ın hayatı kitap oldu

'Sultan'ın hayatı kitap oldu
'Sultan'ın hayatı kitap oldu
Türk sinemasının 'Sultan'ı Türkan Şoray'ın Yeşilçam macerasını kaleme aldığı kitabı 'Sinemam ve Ben' yarın satışa sunuluyor

Türk sinemasının ‘Sultan’ı Türkan Şoray’ın Yeşilçam macerasını kaleme aldığı kitabı ‘Sinemam ve Ben’ yarın satışa sunuluyor. Şoray’ın “ film yıldızı” imgesinin ardındaki “insan”ın dertlerini, zaaflarını, sevinçlerini, pişmanlıklarını da içeren kitap , oyuncunun 60’lı yılların melodramlarından 70’li yılların toplumsal gerçekçi filmlerine evrilen, kadının özgürleşmesinin sembolü olacak filmlere uzanan sinema hayatına birinci elden tanıklık ediyor.
Kitapta, setteki ilk gününü, “Yaptığım işin ne kadar önemli olduğunun farkında değilim; hiçbir sorumluluk hissetmiyorum. Başarılı veya başarısız olmak gibi hiçbir endişem, korkum, hırsım, hedefim yok. Bu yüzden kameranın önünde hiç heyecanlanmadan, rahat, içgüdüsel yeteneğimle, rolümü canlandırıyorum. Rol yapmıyorum, o gün kamera önünde benden yapmamı istedikleri, benim için sanki gündelik yaşamda yaşadıklarım gibi geliyor” sözleriyle anlatan Türkan Şoray’ın kitabı ‘Sinemam ve Ben’ aynı zamanda Türk sinema tarihine de ışık tutuyor.

Türkan Şoray, Sinemam ve Ben, NTV Yayınları, 388 sf., 35 TL