Sümüklüböcekle gençleş!

Sümüklüböcekle gençleş!
Sümüklüböcekle gençleş!
İngiltere'de Tokyo'dan gelen bir grup dermatolog, kadınların cilt problemlerini sona erdirmek için sümüklüböcekleri kullanarak bir tedavi uyguluyor.

Birçoğumuz için sümüklüböcekler, yolda yürürken üstüne basmamak için çaba gösterdiğimiz ve açıkçası pek de sempatik bulmadığımız bir hayvan türü... Peki, aynı böceklerin Japon bir spa firmasının çalışmaları sayesinde şu anda İngiliz kadınları arasında en çok konuşulan konu olduğunu söylesek?

İngiltere ’de Tokyo’dan gelen bir grup dermatolog, kadınların cilt problemlerini sona erdirmek için sümüklüböcekleri kullanarak bir tedavi uyguluyor. 50 Pound karşılığında yapılan uygulamayla kadınların hem akne benzeri problemlerden kurtulacağı hem de cildin daha genç bir görünüme kavuşacağı iddia ediliyor.

Tedavinin başta kulağa garip geldiğini ancak uygulamanın kişiyi son derece rahatlattığını ve cildin ışıltılı bir hale geldiğini anlatan dermatolog Gower, yönteminin krem ve losyonlardan daha etkili olduğunu söylüyor. Gower’ın destekleyen ise böceklerin etkisi üzerine klinik testler yapan Dr. Chopra. Dr. Chopra, böcekte bulunan sümükte, doğal antibiyotikler ve Snail mucus contains natural antibiotics and hiyalüronik asit ve hidrat olduğunu söylüyor. Bunu duyan kadınlar da, her ne kadar başlarda pek hoşlanmasalar da güzellik uğruna birkaç böceğin yüzlerinde volta atmasına katlanıyor.

Uygulama şimdilerde orta yaşlı kadınlarda daha popüler. Yorulmuş ciltleri ağır losyonlarla daha da yormak istemeyen kadınlar, sümüklüböcek tedavisine gençlere nazaran daha fazla ilgi gösteriyor.