Survivor'da timsah skandalı

Survivor'da timsah skandalı
Survivor'da timsah skandalı
'İngitere'nin Survivor'ı' olarak bilinen programda, ıssız bir adada hayatta kalmaya çalışan erkekler takımı nesli tükenmekte olan bir timsahı pişirip yeyince eleştiri oklarının hedefi oldu.

İngiltere’de Channel 4 kanalında yayınlanan “Bear Grylls ile Ada” programdaki yarışmacıların yediği timsahın “Nesli Tükenen Türler Yasası” kapsamında koruma altında olan ve doğada çok nadir rastlanan bir amerikan timsahı olduğu ve bu hayvanları avlamanın kesinlikle yasak olduğu açıklandı.

Channel 4 konu ile ilgili yayınladığı basın açıklamasında yaşananları “pişmanlık yaratan bir hata” olarak tanımladı ve “Çekimlere başlamada önce adada yaşayan tüm hayvan türleri ile ilgili bilgi sahibi olmak için uzmanlara danıştık. Ancak Amerikan timsahının adada ya da o bölgede yaşadığına dair bilgi sahibi değildik” dedi.

AMERİKAN TİMSAHI
 Bear Grylls’in reality şovu daha önce de programda katılımcılar tarafından yaşanan bazı “zorlukların” yapımcılar tarafından yaratıldığının ve “sıradan vatandaşlar” olarak tanıtılan yarışmacılardan dördünün profesyonel olduğunun ortaya çıkması ile eleştirilmişti. (Birce Bora-Hürriyet)

 


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  İngiltere

  ,

  koruma

  http://www.radikal.com.tr/134215313421531

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Nasıl bir şey anlamadım - user406374

  Fransa survivorda adamlar helikopterle Allahın unuttuğu yerde kazada ölüyor, İngiltere Survivor 'da timsah yakalayıp yiyorlar. Bizimkiler daha verilen erzağı doğru düzgün pişirip yiyemiyor.. Acunun prpogramı bu adamlarınkine göre dedikodulu mahalle pikniği falan kalıyor. Milletimiz de her akşam kuzu kuzu dedikodu dinleyip, telemaç misali, Yok Merve önde, yok sahra geride, yok bozok getirdi, yok turabi attı diye basit oyunlarla oyalanıyor. ..Abi nedir anlamadım biri söylesin yok mu bu programın bir zorluk derecesi, konsepti falan, programı satın alan her yapımcı kafasına göre mi yapıyor bu işi nedir....