Tablolar yenmesin diye önlem alınacak

Tablolar yenmesin diye önlem alınacak
Tablolar yenmesin diye önlem alınacak
İngiliz sanatçı Karl Warner'ın sadece yenilebilir materyaller kullanarak oluşturduğu tablolar Londra'daki Ripley's Müzesi'nde sergilenecek.

İngiliz sanatçı Karl Warner’ın sadece yenilebilir materyaller kullanarak oluşturduğu tablolar Londra ’daki Ripley’s Müzesi’nde sergilenecek.

Hürriyet 'ten Birce Bora'nın haberine göre Warner’ın aralarında Londra ufuk çizgisinin 'leziz' bir versiyonunun da bulunduğu manzaralar sadece çikolata, şeker, sebze-meyve ve et ürünlerini birbirine iğneleyerek ya da yapıştırarak oluşturdu.

Her tabloyu oluşturmak için haftalarca yiyeceklerle deneme yapan sanatçının ‘Crockerville’ adlı eseri de Ripley’s Müzesi’nin yakınlarındaki Picadilly Circus metro istasyonunda sergilenecek. Yetkililer yaklaşık 2 bin çikolata ve kurbiye parçası ile oluşturulan esere kimsenin dokunmaması ve yememesi için güvenlik önlemleri alacaklarını açıkladı.

Londra’daki Ripley’s Müzesi’nde şu anda Warner’ın yenilebilir tablolarının yanı sıra Cambridge Düşesi Kate Middleton’un tuvalin farklı renklerdeki rujlarla öpülmesi ile yapılmış bir tablosu, gerçek boyutlarda örülmüş bir Ferrari ve Amazon ormanlarından getirilmiş ‘küçültülmüş kafatasları’ da sergileniyor.