Takım elbiseyle bisiklet turu!

Takım elbiseyle bisiklet turu!
Takım elbiseyle bisiklet turu!
'Dünya Takım Elbise Giyme Günü'nde yaklaşık 100 kişilik grup, bisikletlere takım elbiseleri ile binip İstanbul turuna çıktı.

" Dünya Takım Elbise Giyme Günü"nde bir grup bisikletli, takım elbiselerini giyip bisiklet turu düzenledi. Bisikletin her kıyafetle kullanılabileceğine dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenleyen bisikletliler, Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na geçiş yaptı.

'HER KIYAFET İLE BİSİKLET SÜRÜLEBİLİR!'

Galata Kulesi önünde toplanan genç-yaşlı yaklaşık 100 bisikletli, müzikler eşliğinde danslar etti. Bir süre kule önünde bekleyen bisikletli grup, vatandaşların da ilgisini çekti. Etkinliğe amaç olarak, insanların günlük hayatında kullanıp işe gitmek zorunda olduğu kıyafetlerle bisiklete binilebilineceğini göstermek olduğunu işaret eden etkinlik sorumlusu Arzu Üstün, özel bir bisiklet yolu olmadığını belirtti ve araçlarla aynı trafiği paylaştıklarını söyledi. Üstün, bisiklete binmek için gereken güvenlik önlemlerinin alındıktıktan sonra her kıyafet ile bisiklet sürülebileceğini kaydetti.

'BİSİKLET CEBE GİRECEK'

Etkinliğin farklı ve keyifli olduğunu ifade eden Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz ise, "Ana amacımız bisikletin her kıyafetle her ortamda kullanılabileceğini, ulaşımın önemli bir alternatifi olduğunu göstermek. Kentlerimizde hava kalitesi hızla düşüyor. Akciğer kanseri de ağırlıkla ulaşımdan kaynaklanan egzos kirliliğinden meydana geliyor. Bisiklet çoğaldıkça temiz hava da çoğalacak, kentimiz rahatlayacak" dedi. Toplu taşıma aracı kullanarak yanında getirdiği bisikletle etkinliğe katılan dernek başkanı, bisikletin artık ceplere dahi sığabileceğini ifade etti ve sürmüş olduğu bisikletin pratik bir biçimde katlanarak araçlara sığabileceğini söyledi.

Grup, Galata Kulesi'nden hareketle Taksim Tünel Meydanı'na kadar bisikletleriyle beraber yürüdü. Tünel Meydanı'ndan pedal çevirmeye başlayan grup, yaklaşık bir buçuk saat sonra Beşiktaş Meydanı'na ulaştı ve vapura binerek Anadolu Yakası'na geçiş yaptı. Grup etkinliği Anadolu yakasında da sürdürdü.