Taksim alt geçidini ve Üsküdar Meydanı'nı su bastı

Taksim alt geçidini ve Üsküdar Meydanı'nı su bastı
Taksim alt geçidini ve Üsküdar Meydanı'nı su bastı
İstanbul'da etkili olan sağanak yağış, pek çok noktada su baskınlarına yol açtı ve vatandaşlara zor anlar yaşattı. Taksim Meydanı'nda traiği yer altına almak için yapılan geçit ve Üsküdar Meydanı yine sular altında kaldı.

İSTANBUL Taksim Meydanı’na ‘yayalaştırma projesi’ kapsamında yapılan alt geçidi sağanak yağmur sonrası su bastı. Araçlar burada mahsur kalırken trafik yoğunluğu oluştu. Üsküdar'da da, artık neredeyse bir 'gelenek' haline gelen meydandaki su basması vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Taksim Meydanı yayalaştırma projesi kapsamında yapılan meydanın altına yapılan Cumhuriyet Caddesi Alt Geçidini sağanak yağmur sonrası su bastı. Alt geçidi su basması nedeniyle  Tarlabaşı'ndan trafik kesildi . Yetkililerden alınan bilgiye göre tüneldeki su seviyesi yarım metreyi aştı.  Su birikintisi nedeniyle ilerlemekte güçlük çeken araçlar uzun kuyruklar oluşturdu. Suyun yükselmesi ile Alt geçit trafiğe kapatıldı. Alt geçitteki su vidanjör ile tahliye edilmeye çalışılıyor.

Tarlabaşı istikametinden Şişli yönüne gitmek isteyen araç sürücüleri, alt geçidin üstünden Tarlabaşı istikametine dönmek zorunda kaldı. Bazı sürücü ve yolcular görevlilere tepki gösterdi. Kimi yolcularda otobüslerden inerek gidecekleri yere yürüdüler. Bir özel halk otobüsü şoförü, Eminönü'nden geldiğini belirterek, "Şimdi Kasımpaşa'dan dolansam saatimizde geçecek. Nasıl olacak bilmiyorum. Suyun tahliye edilmesini bekleyeceğim" diye konuştu.

ÜSKÜDAR SAHİLİ'NDE YİNE AYNI MANZARA

Üsküdar'da da aniden bastıran yağmur, yaya ve taşıt trafiğini olumsuz etkiledi. Taşıtlar yolda ilerlemekte zorluk çekerken, vatandaşlar ayakkabılarını çıkartarak yolu aştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler ise yağmurdan kilitlenen meydanı açmak için çalışmalar yaptı. Üsküdar meydanda biriken suyu ayakkabılarını çıkartarak aşan Ömer Aykut, “Maalesef ülkenin hali bu. Yapılacak bir çözüm de yok. Ayakkabıları çıkartmadan geçmek biraz zor. Su soğuk değil ama pek güzel bir olayda değil" dedi.

(DHA)