Taksim'de başına cam düşen Ece artık iyi

Taksim'de başına cam düşen Ece artık iyi
Taksim'de başına cam düşen Ece artık iyi

Turhan ailesi acılı günleri atlattı.

İSTANBUL - Taksim’de bir işhanından düşen dev cam blokun altında kalarak ağır yaralanan ve uzun tedavi sürecinden sonra taburcu olan üniversite öğrencisi Ece Turhan, artık daha sağlıklı. Turhan, “Taksim’e gideceğim ama sinemanın önünden geçmeyeceğim” diyor.
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği birinci sınıf öğrencisi olan 19 yaşındaki Turhan 22 Ocak’ta arkadaşlarıyla Fitaş Sineması’nın önünde buluştuğu sırada, işhanının beşinci katından dev bir cam blok başına düşmüştü. Defalarca ağır ameliyatlar geçiren Ece, 3 Mayıs’taysa taburcu edilmişti. Turhan ailesi dün kameraların önüne geçti.  Okula tekrar başlayacağını söyleyen Ece, “Taksim’e yine giderim ama sinemanın önünden geçmem. Gözlerinde rahatsızlık sürüyor. Mesaj çekemiyorum, gelenleri okuyamıyorum. Bu beni biraz üzüyor” diye konuştu.
Ceza davası açan baba İhsan Turhan ise “Türkiye’nin en işlek caddesinde geleceğe umutla bakan bir genç kızın başına cam düşmesinin örnek şekilde cezalandırılması gerekir”dedi. (Radikal)