Tanju Babacan kimdir?

Tanju Babacan kimdir?
Tanju Babacan kimdir?
Emine Erdoğan'nın modacısı olarak bilinen Tanju Babacan, televizyon programlarından dizi kostümlerine, sanatçılardan siyasetçilere kadar pekçok kesime hitap ediyor...

Emine Erdoğan'ın modacısı olarak ünlenen Tanju Babacan, 28 Eylül 1968 yılında doğduğu Almanya 'da 7 yaşına kadar yaşadıktan sonra eğitim hayatına İstanbul 'da başlamak üzere Türkiye 'ye temelli dönüş yaptı.

Lise yıllarında çizim yeteneğinin keşfedilmesi üzerine dönemin en önemli okullarından Mediha Yener Stilistlik ve Modelistlik Okulu'na katıldı ve 2 yıllık eğitimi sonrası tasarımcı lisansını aldı.

1990 senesinde ilk sergisini henüz öğrencisi olduğu Mediha Yener Stilistlik ve Modelistlik Okulu'nda açtı. 1 yıl sonra 1991 senesinde TGSD (Türkiye Giyim ve Sanayiciler Derneği) tarafından açılan yarışmada birinci olarak ilk ödülünü Vitali Hakko 'nun elinden alan Babacan, takip eden yıllar içinde Kemer Festivali, Avşa Festivali, Hayvan Hakları (HAYTAP) , Sigarayla Savaşanlar Derneği, Türkkad, Lions Kulübü gibi birçok dernek ve sivil toplum kuruluşu ile birlikte sosyal sorumluluk projelerine imza attı.

DİZİLER DE ONDAN GİYİNDİ

2012 Mart ayında Molu Mücevher ile birlikte kadına şiddet konulu bir defile düzenleyen Babacan, Tv prodüksiyonları için de tasarımlar hazırladı. Bunlar başlıcaları şöyle: Miss Turkey 2010, Ünlüler Sirki (Star Tv), Benimle Dans Eder Misin (FOX Tv), Popstar Alaturka, Türkstar, Avrupa Yakası, Lale Devri.

GÖKÇE, NİL KARAİBRAHİMGİL, EMEL SAYIN...

Müzik sektöründe de Tanju Babacan'ın tasarımları bir hayli rağbet görüyor. Emel Sayın, Nil Karaibrahimgil, Gökçe, Bülent Ersoy, Yonca Evcimik, Ayşegül Aldinç, Nazan Öncel, Gülben Ergen, Hadise, Rober Hatemo, Davut Güloğlu vb. birçok isim Babacan'ın tasarım kıyafetlerini giyiyor.

Siyaset ve cemiyet hayatından birçok isim de mutlaka Tanju Babacan salonundan geçti. Haute Couture moda tasarımı konusunda hatırı sayılır bir takipçi kitlesi oluşturmakla birlikte 2008 yılında TNJ BBCN şirketini kurarak Tanju Babacan markasını bu şirkete bağlayıp, hazır giyim koleksiyonlarını ve moda tasarım prodüksiyonları da dahil olmak üzere; eğitim, seminer vb. çalışmalar yapmaya başladı.