'Tanrıların Tapınağı Eden'le efsanelere yolculuk

'Tanrıların Tapınağı Eden'le efsanelere yolculuk
'Tanrıların Tapınağı Eden'le efsanelere yolculuk
Yazar Okan Tanaçar, bilimkurgu tarzındaki ilk kitabı 'Tanrıların Tapınağı Eden'de okurları efsanevi bir yolculuğa çıkarıyor.

"Olimposlu üç tanrı dünyaya yeniden geldiler... Olağanüstü şartlarda ve üstelik Kâbe benzeri bir yapının içinden çıkıp, kendilerini şaşkın şaşkın izleyen askerlere "Şalom" diyerek.. Sonra yaptıkları ilk iş toprağı öpmek oldu, tıpkı Türkler gibi, "Eden" diye bağırıp yaratıcıya şükrettiler. Bildiğiniz tüm efsaneleri unutun, ya da unutmayın, onlar gerçek hali ile yeniden yazıldı."  

Yazar Okan Tanaçar, 'Tanrıların Tapınağı Eden' kitabında, insanlığın varoluşundan bu yana süre gelen iktidar savaşlarını, entrikaları ve efsaneleri kendine özgü bir dille anlatıyor.

Yazı ile hiçbir ilgisi olmayan bir meslekle uğraşan Tanaçar, yakınlarının teşviki ile yazmaya başladığı bu kitabı 3 ay gibi kısa bir sürede bitirmiş ve kitap, yayınevi tarafından hemen kabul edilmiş ve yayımlanmış.

Büyük ilgi gören ilk kitabın ardından ikincisini kaleme alan Okan Tanaçar, çok daha kısa sürede bitirdiği yeni kitabını da yakında piyasaya çıkarıyor.