'Tapılacak kadın' Chrissy Teigen

'Tapılacak kadın' Chrissy Teigen
'Tapılacak kadın' Chrissy Teigen
New York Magazine tarafından 'Dünyanın En Cool Kızı' seçildi. Esquire dergisi onu 'tapılacak kadın' olarak gösterdi. Erkeklerin yeni saplantısı Chrissy Teigen'ı bu kadar ilaheleştiren nedir? Hürriyet'ten Aslı Barış beş maddede inceledi...
Haber: ASLI BARIŞ - abaris@hurriyet.com.tr / Arşivi

1) O bir Twitter fenomeni
Teigen’ın büyük yükselişi sadece Sports Illustrated, GQ, Cosmopolitan gibi dergilere kapak kızı olmasıyla gerçekleşmedi. Twitter’daki 505 bin takipçisiyle paylaştığı enteresan mesajları da onu ‘sözünü sakınmayan’ statüsüne eriştirdi. “ Para kazanmak için o kadar soyunuyorum, hâlâ bir Donald Trump gibi ilgi manyağı olamadım” tarzı hedef gösteren, “Arkadaşlar vajinası olan herkesi savunarak feminist olunmuyor, her kaltağa destek vermeyelim lütfen” gibi atarlı, “Kahretsin yine çok sarhoşum” gibi dürüst tweet’ler hesabında almış başını gidiyor.


2) Tekila şişesinin dibinde bir balık!
Eğer yakın arkadaşınızla içip içip sokaklarda bağıra çağıra şarkı söylemeyi, ona buna laf atmayı seviyorsanız, Teigen’la en yakın arkadaş olabilirsiniz. Tekilaya olan düşkünlüğünü öve öve bitiremeyen Teigen, 2013’te evlendiği eşi şarkıcı John Legend’la ‘shot savaşları’ yaptığını da açıkladı. Bkz. yine Twitter: “Şaraptan tekilaya geçiş yaptım yarın küçük çapta bir kusma festivali beni bekler.”


3) Yeni bir kalça trendi getirdi

Dört kez Sports Illustrated’da yer almak, 2014’te de efsane derginin kapak kızı olmak her kadının egosunda patlama yaratır. Ama Teigen için durum öyle olmadı: Kalçası çok küçük olduğu için eleştirildi. Teigen’ın “Jennifer Lopez ve Beyonce’ye özenip spora gidiyorum, kalçam büyüyeceğine daha da ufalıyor. Vücut yapım bu ne yapalım, kendimle barışığım” açıklamasını yaptı. Sonuç: ‘Teigen poposu’ estetiği trendi.


4) Tam bir sportmen

Geçen hafta Los Angeles Dodgers stadyumunda oynanan ‘Dodgers-Angels’ maçının açılış vuruşunu yapan Teigen, maçtan önce ‘çok sarhoş’ olduğunu açıklamasına rağmen mükemmel performans sergiledi. Vuruşu, daha önce statta şansını deneyen rap’çi 50 Cent ve George W. Bush’tan çok daha başarılı bulundu. Model, başarısını gerçek bir sporcu gibi kutladı; yakın arkadaşlarıyla stadın çimenlerine atlayarak yuvarlandı.


5) Yiyor, yiyor, yaramıyor!

Hazır yemek restoranı Taco-Bell’den o kadar bahsetti ki, 28 yaşındaki modelin markadan para aldığı söylendi. Bir oturuşta 40 tavuk parçası yediğini açıkladı ama en büyük problemi de Amerika’da McDonald’s’ın eve servis yapmaması. Ülkemize bekleriz.