Tarikat üyeleri 60 kadına tecavüz etmiş

LA PAZ - Bolivya’da Menonit tarikatından sekiz erkek, ikamet ettikleri yerdeki 60 kadına tecavüz etmekle suçlandı. Bolivyalı savcı Freddy Perez, yaşları 11’le 47 arasında değişen 60 kadının, tarikat üyesi erkeklerin kendilerine tecavüz ettiğini söylediğini belirterek, tecavüzle suçlanan erkeklerin kadınları uyuşturmak için bir çeşit aerosol sprey kullandıklarından şüphe edildiğini ifade etti.

Gece geç saatte hareket etmişler!
Perez, dini nedenlerden ötürü elektrik kullanmadıklarını ve gece geç saatlerde hareket etmediklerini söyleyen tarikat erkeklerinin, dediklerinin aksine evlerin pencerelerinden içeri girdiklerini kaydetti. Perez, çoğu genç olan şüphelilerin yaşlarının 18’le 41 arasında değiştiğini belirterek, Manitoba kasabası yakınlarında önceki gün tutuklanan zanlıların Santa Cruz bölgesindeki Cotoca kasabasına götürüldüklerini açıkladı.
ATB adlı televizyon kanalıysa zanlıların haklarındaki suçlamaları kabul etmediğini duyurdu. 16. yüzyılda kurulan Hıristiyan Menonit tarikatının üyeleri teknoloji ve her türlü gelişmeden uzak bir yaşam sürdürüyor, ‘dışarıdakilerle’ bağlantıları çok sınırlı tutuyor. (aa)