Tavuk yiyen eşcinsel olur, Batılı gibi yiyen kel kalır!“Hormonlu tavuk yiyen erkekler, erkekliğin anomalilerini yaşamaya başlar. Çünkü yetiştiriciler tavuğa kadın hormonu enjekte ediyor.” Sözler, Bolivya lideri Evo Morales’e ait. İklim değişikliğiyle mücadele için yapılan, binlerce aktivist ve yerli liderin katıldığı üç günlük konferansın ilk günü konuşan Morales’in ‘Hormonlu tavuğun erkekleri cinsel gücünden ve saçlarından edeceği’ yönündeki sözleri, eşcinsel dernekleri başta olmak üzere tepki topladı. İspanya Ulusal Lezbiyen, Gay, Transseksüel ve Biseksüeller Federasyonu, Bolivya’nın Madrid elçiliğine bir mektup göndererek, Morales’i ‘homofobik’ olarak tanımladı.
Arjantin eşcinsel toplumunun başkanı Cesar Cigliutti de “Hormonlu tavuk yemenin insanın cinsel yönelimini değiştireceğini düşünmek absürdlük. O zaman tavuğa erkek hormonu koyup bir homoseksüele yedirince, o kişi de heteroseksüel olur!” diye konuştu.

Coca-Cola’nın zararları...
Morales, konuşmasında bir de Coca-Cola’nın zararlarına dikkat çekti. ABD gibi Batılı ülkelerin kendilerine ‘zehir verdiğini’ söyleyerek, Batı tarzı beslenme alışkanlıklarını eleştiren Morales, Avrupa tipi beslenmenin de kel yaptığını ekledi. Bu arada, Coca-Cola’nın gizli içeriği hakkındaki yaygın kanı, bu maddenin, Morales’in de koka üreticileri derneği başkanıyken yetiştirdiği koka bitkisinin psikoaktif içeriklerinden arındırılmış hali olduğu... (afp)