Taze sanat fuarından sıkı başlangıç

Taze sanat fuarından sıkı başlangıç
Taze sanat fuarından sıkı başlangıç

İstanbul ’un yeni çağdaş sanat fuarı ArtInternational, pazar günü açıldı. VIP açılışı 14.00’te başlayan fuarı, yabancı konuklar 12.00’den itibaren gezmeye başladı. Ortadoğu kökenli koleksiyoncuların ağırlıkta olduğu, kalabalık yabancı ziyaretçi kitlesinin ilgi gösterdiği ilk günkü açılıştan katılımcı galeriler de memnun gözüküyordu. İstanbul Bienali’nin de etkisiyle İstanbul’da bulunan dünya sanat çevrelerinden çok sayıda küratör, sanatçı, koleksiyoncu fuarın açılışında yer aldı. Radikal’in görüştüğü Türkiyeli galeriler, son dakikaya kadar hazırlık telaşının sürdüğünü ama mekânı aydınlık ve iyi düzenlenmiş bulduklarını, ilk günde tatmin edici satış rakamlarına da ulaştıklarını anlattı. Açılışa katılanlar arasında Cem Yılmaz, Komet, Bahadır Baruter, Mine Söğüt, Ansen, Leyla Alaton, Esra Eczacıbaşı, Çiğdem Simavi, Kezban Arca Batıbeki, Ahmet Kocabıyık, Ömer Koç, Ender Mermerci, Halis Komili, Alev Komili, Zeynep Fadıllıoğlu gibi tanınmış sanatçı ve sanatseverler de vardı.
Türkiye’den ve dünyadan 62 galerinin katıldığı fuar, kâr amacı gütmeyen sanat kurumlarının çalışmalarına ve çeşitli performanslara da yer veriyor. Fuar 18 Eylül’de sona eriyor.

Radikal’den ArtInternational’a 40 davetiye!

Radikal, ArtInternational çağdaş sanat fuarı için 20 kişiye ikişer davetiye veriyor. Aşağıdaki sorunun yanıtını radikaldenkazan@radikal.com.tr adresine göndermeniz yeterli. Cevaplarla birlikte ad-soyad, telefon ve mail bilgilerini de göndermeyi unutmayın!
SORU: İstanbul’un yeni çağdaş sanat fuarı ArtInternational’ın direktörü kimdir?