Taze şöhret Boyle hastanelik oldu

Taze şöhret Boyle hastanelik oldu
Taze şöhret Boyle hastanelik oldu

Cumartesi gecesi finalde birincilik beklerken ikinci olan Boyle, bu durumu hazmedemedi.

LONDRA - İngiltere’de bir yetenek yarışmasında söylediği şarkıyla bir anda dünya çapında şöhret olan İskoç Susan Boyle, aşırı yorgunluk nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre, ITV televizyon kanalının ‘Britain’s Got Talent’ adlı çok izlenen yetenek yarışmasının cumartesi geceki finaline katılan 48 yaşındaki Boyle, aşırı yorgunluktan Londra’da bir hastaneye kaldırıldı.
Yarışmanın başında fiziksel görünümü yüzünden alay konusu olan, daha sonra sesiyle ilgi uyandıran Boyle’un yarışmanın sonucu açıklandıktan sonra otel odasında duygusal çöküntü içine düştüğü öğrenildi. Bunun üzerine Susan Boyle, kendi isteğiyle bir sağlık kliniğinde gözetim altına alındı. 

Aşırı ilgiye uyum sağlamakta zorlandı
Geçen nisan ayında yetenek yarışmasında ‘Les Miserables’ (Sefiller) adlı müzikalden söylediği bir parçayla fiziki görüntüsüne karşın sesiyle dinleyenleri şaşkınlığa uğratan yeni yıldız Boyle’un şöhret hayatına ve basının aşırı ilgisine uyum sağlamakta güçlük çektiği için cumartesi günkü finalin ardından rahatsızlandığı söyleniyor. Favori gösterilmesine karşın finalde ikinci olan, ancak yakında büyük bir plak şirketiyle sözleşme yapması beklenen Susan Boyle’dan doktorlar bir süre dinlenmesini istedi. (aa, Reuters)