TBMM'nin en yetenekli vekili Malazgirt dizisine jön arıyor

TBMM'nin en yetenekli vekili Malazgirt dizisine jön arıyor
TBMM'nin en yetenekli vekili Malazgirt dizisine jön arıyor
Meclis'in en renkli simalarından Ak Parti Kayseri Milletvekili Dr. Kemal Tekden, çekilecek Malazgirt dizisi için jön arayışında. Daha önce pek çok dev bütçeli diziye yapımcı olarak imza atan Tekden, bu sefer de Malazgirt meydan savaşı öncesi ve sonrasında gelişen olayları konu alacak bir dönem dizisinin peşinde...

TBMM'nin en yetenekli vekillerinden olan Tekden; kulak, burun, boğaz uzmanı. Ancak film ve sinema yapımcılığı, Hastane işletmeciliği yanında dahi çocukların eğitimiyle de ilgileniyor. TRT’de gösterilen Diriliş-Ertuğrul, Yunus Emre dizilerinin yapımcısı Tekden, Malazgirt dizisi için hazırlık yaptıklarını, jön arayışlarının sürdüğünü söyledi. Tekden, dahi çocuklar için okullar açtıklarını bunun için vakıf kurduklarını da belirterek, psikolojik sorunları var diyerek kendilerine getirilen bazı çocukların IQ seviyelerinin 200’ün üzerinde çıktığını anlattı. Tekden, yıllar önce tıp merkezi açarak Kayseri, İstanbul ve Denizli’deki Tekden hastanelerinin temelini attıklarını kaydederek, İstanbul ve Kayseri’de dahi çocuklar için açtıkları okullarla eğitim alanında da çalışma yaptıklarını söyledi. 3 bin öğrencilerinin bulunduğunu kaydeden Tekden, TBMM’de jön arayışı ve çeşitli alanlarda yaptıkları çalışmaları şöyle anlattı: 

Önemli dizilere imza attı


“5 yıl önce kuruldu. 2010 Kültür Başkenti belgesini hazırladık. Ardından HASAN Kaçan’la Gönül Hırsızı dizisini çektik. Diriliş Ertuğrul dizisini TRT’ye çektik. Ardından Yunus Emre çekildi. Şimdi Malazgirt için hazırlık yapıyoruz. Jön arayışımız sürüyor. sağlık turizmi yapıyoruz. Hastanelerimize yurtdışından hastalar getiriliyor. Kapsül TV adıyla internet üzerinden sağlık yayınları yapıyoruz. Orta Anadolu’da 10 bin tirajlı Eyvan dergisini çıkarıyoruz. Türkiye Üstün Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı’mız bu alandaki çocuklara hizmet vermeye çalışıyor.”


Kitabı da var


Tekden, üstün zekalı ve yetenekli çocukları yeterince bilinmediğini, vakfın bu konuda bilinçlendirme yanında eğitim veren okullar da açtığını ifade etti. Tekden, “Aile çocuğu getiriyor. Geri zekalı demişler, sorunlu çocuğu okuldan almışlar. IQ’su ölçüldü 202. 120 ve 130 parlak zeka, 160’a kadar üstün zeka, 160 üstü ise dahi oluyor. Bu çocuklara nasıl eğitim verileceği dahi hala bizde tartışma konusu. Benim siyasete girişimin en büyük sebebi bu çocuklardır” dedi. Tekden, “İnsanın Sırrı” adlı bir Kitap da çıkardı. Gençlere ve girişimcilere dönük konferanslar da veren Tekden, bir alanda uzmanlaşmanın önemine değinerek, gençlere akendilerini bu yönde geliştirmeleri tavsiyesinde bulunduğunu anlattı. (Milliyet / Önder Yılmaz)