Tecavüzcüyü ele veren kendi güvenlik kamerası

LONDRA - Milyoner işadamı David Atherton’u kendi güvenlik kamerası ele verdi. Atherton’un malikânesinde tecavüze kalkıştığı 49 yaşındaki iki çocuk annesi adı açıklanmayan kadın, işadamının kendisini taciz ettiğini söyleyip polise başvurdu. Ünlü işadamı başlangıçta suçlamayı reddetti ancak polis evdeki güvenlik kameralarını izleyerek Atherton’un suçunu tespit etti. 51 yaşındaki işadamı bir süre önce 1.5 milyon sterlinlik lüks malikanesinin her odasına güvenlik kamerası yerleştirmişti. Hareket sensörlü kameralar evde ya da bahçede tespit ettikleri herhangi bir harekette devreye girip kayıt yapıyordu ancak Atherton kameraların kayıtta olduğunu unuttu. 

Boğma tehdidi...

Kayıtlarda Atherton’un lüks evinin mutfağında kadını önce havuzda boğmakla tehdit ettiği, sonra da tecavüze kalkıştığı görülüyor.
Yarı çıplak halde adamın elinden kurtulmayı başaran kadın arabasına doğru kaçmaya çalışıyor. O esnada yoldan geçen bir arabayı durduran kadın tecavüzden kurtuluyor. Görüntülerde Atherton’un kadını zorla yere yatırdığı, pantolonunu zorla çıkardığı, kadına tokat ve yumruk attığı da görülüyor. (The Daily Mail)