'Teen Choice'a Cory Monteith damgası

'Teen Choice'a Cory Monteith damgası
'Teen Choice'a Cory Monteith damgası

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Teen Choice Ödülleri (Gençlerin Seçimi) önceki akşam Los Angeles’taki törenle sahiplerini buldu. Gençlerin merakla beklediği törene 13 Temmuz’da hayatını kaybeden, ‘Glee’ dizisinin yıldızı Cory Monteith damgasını vurdu. Komedi dizisi ödülünü kazanan ‘Glee’ ekibi ödüllerini Monteith’e adadı. Gerçek hayatta Cory Monteith’in sevgilisi olan Lea Michele, en iyi komedi oyuncusu ödülünü almak üzere sahneye çıktığında, ödülünü Monteith’e adadı. Michele, “Çok zor geçen birkaç haftada hepinize bana verdiğiniz destek ve gösterdiğiniz sevgi için çok teşekkür ediyorum. Onun benim için ne kadar özel olduğunu anlatmak için burada bulunmak istedim” diye konuştu.
En iyi film ödülünü ‘Iron Man 3’ kazanırken drama ödülü ‘The Perks of Being A Wallflower’a; romantik komedi ve bilimkurgu ödülleri ‘The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2’ya gitti. Yılın müzik grubunun One Direction seçildiği gecede, erkek şarkıcı ödülünü Kanadalı Justin Bieber kazandı. Sevgilisi Selena Gomez ise en seksi kadın seçildi.
FOX kanalının düzenlediği ödül töreninde, her yıl 85 milyondan fazla genç, televizyon, müzik ve sinema dallarında en iyileri belirliyor.