Tek bir şey söylenebilir: Yuh!

Tek bir şey söylenebilir: Yuh!
Tek bir şey söylenebilir: Yuh!
'Fatmagül'ün Suçu Ne?' sonrası insanlık dışı tecavüz iştahı bitmiyor, bitemiyor!

PINAR ÖĞÜNÇ

Öyle durumlar oluyor ki, o gazete kupürünü, televizyon haberini, her neyse yanınıza alıp herhangi bir ülkenin konsolosluğuna başvursanız, size sorgusuz sualsiz iltica hakkı verirler, bu ülkede yaşanamayacağına tereddütsüz onlar da ikna olur.

‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ adlı televizyon dizisinin peşinden gelen tecavüz temalı müstehcenliğin sonu gelmiyor, gelemiyor. Dizinin ilgili bölümü sonrası ‘Hangi tecavüz daha iyiydi?’ karşılaştırmalarını duymak yeterince midemizi kaldırmamış gibi, aradan geçen haftalara rağmen bu insanlık dışı iştah kesilmiyor. Önce Habertürk gazetesi Fatmagül’ün ‘donunun çıktığı haberine yer verdi. Başına bir örtü bağlanmış Playboy tavşanı, bir erkek külodunun tam önüne basılarak altına ‘Fatmagül’ün suçu ne?’ diye yazılmıştı.
Sonra Habertürk kanalında yayınlanan ‘Gölgede Muhabbet’ isimli ‘parodi’ programında bir grup gencin ustaları Ali Poyrazoğlu’na yeteneklerini sahneleyiş biçimine tanık olduk. Gençler Fatmagül’e tecavüz sahnesinin tek kelimeyle aşağılık bir komedisini yaparken seyirciler gerçekten gülmekten katılıyordu. Ne Poyrazoğlu “Bir dakika, ne oluyor burada?” dedi, ne konuk Nilgün Belgün.

Rezaletin şahikası dünkü Şok gazetesi haberi oldu. Bir şişme kadın ve Beren Saat fotoğrafına eşlik eden haber, Fatmagül’ün şişme bebeğini yapmak için harekete geçen girişimcilerden söz ediyordu. Hiçbir girişimci ismi verilmeyen haberde Şok editörleri ‘İster tecavüz et, ister koynuna al yat’ tavsiyesinde bulunmuştu! Ve şöyle bitiyordu haber: “Patentini almak için başvuruda bulunan girişimciler, Fatmagül’e benzeyen şişme bebekler üretip piyasaya sürecekler. Böylece isteyen Fatmagül’e tecavüz bile edebilecek!”
Gerçekten yuh… Ötesini diyemiyor insan.