Televizyona dair her şey: Ekranella

Televizyona dair her şey: Ekranella
Televizyona dair her şey: Ekranella
Yerli ve yabancı diziler ile TV programları hakkında yorum, röportaj, portreler ve sektördeki son gelişmeler... Hepsi ekranella.com adresinde.

“Benim kedim var, adı Zifir ve çok yaramaz. Ona kızdığım zaman ‘Zifirella!’ diye bağırırım. Bir gün yine kızarken, ‘ekranella’ adı aklımda ampul gibi yandı. İlginçtir, sitenin logosunu tasarlayanlar da bunu bilmeden kuyruğunda fiş olan bir kara kedi çizdi.”
Gazeteci Elçin Yahşi, aktif gazeteciliği bıraktıktan iki ay sonra bir internet sitesi kurdu. Adı, Ekranella. Yerli ve yabancı dizilerden TV programlarına ekranda olan her şey hakkında yorum , röportaj, portre, set izlenimleri ve foto galerilerinin yer aldığı site, pazar günü yayına başladı. Dizi seyretmenin Türkiye ’de herkesin birleştiği bir ortak nokta olduğunu ve insanların televizyon karşısında çok uzun zaman geçirdiğini hatırlatan Yahşi, siteyi kurma fikrinin nasıl geliştiğini şöyle anlatıyor: “Emekli olduktan sonra sosyal medyada epey bir vakit geçirmeye başladım. Ve gördüm ki çok fazla dizi meraklısı var. Üstelik sadece Türkiye’deki dizilere değil yurtdışında yayımlanan dizilere de meraklılar ve sıkı takip ediyorlar. Baktım büyük bir potansiyel var, kendi arasında konuşuyor herkes, tartışıyor ciddi ciddi. Dedim ki ‘Bir platform oluştursak, hepimiz orada toplansak ve birbirimize öğrendiklerimizi, düşündüklerimizi aktarsak ne hoş olur!’ Böylece başladık…” İster bir diziyle ilgili uzun ve ayrıntılı bir analiz yazısını okumak isteyenlerin ister sadece sevdiği oyuncunun fotoğrafına bakmak isteyenlerin ortak sitesi olmaya çalıştıklarını anlatan Yahşi, sektörden ve seyirciden güzel bir ilgi gördüklerini anlatıyor. Öyle ki henüz dört gün geçmesine rağmen ortaklık teklifleri bile gelmiş. “Okuması izlemesinden daha heyecanlı” sloganıyla yola çıkan Ekranella’ya katkıda bulunmak için, izlediğiniz bir dizi veya herhangi bir televizyon programıyla ilgili yazınızı site yönetimine iletmeniz yeterli.