Teraziler için romantizm yılı başlıyor

Yalnızlıktan sıkılmış olan Terazilere müjde, ilk görüşte aşka çok yaklaştınız! Uyumlu bir sevgili sizi bekliyor. Yıl içinde iş yaşamındaki motivasyonunuz düşecek, kısa molalara ihtiyacınız var
Terazi: 23 Eylül-22 Ekim
Teraziler için 2009 ‘romantizm’ demek. ‘İlk görüşte aşk’a tutulmanız olası. Hayatınızda gerçekleşecek önemli bir değişiklikle artık daha romantik ve yaratıcı olacaksınız. Bu sene romantik dakikalara kendinizi kaptırıp çalışmayı ihmal etmeyin çünkü aynı zamanda yaratıcı enerjinizin arttığı bir dönemdesiniz. Ne kadar yalnız kalırsanız o kadar üreteceksiniz! Yıl içinde önemli bir gerçekle yüzleşmeniz olası, kendinizi beklenmedik durumlara hazırlayın.

İş ve kariyer
Teraziler, bu yıl iş ve kariyer hayatınız genel olarak başarılı geçecek. Kariyerinizle ilgili önemli bir başarı yakalayacak ve bu başarı için yakın çevrenizle bir kutlama yapacaksınız. Bu yıl, iş hayatınızla ilgili önemli kararlar verme aşamasındasınız. Patronunuzdan, beklemediğiniz bir anda önemli bir destek görebilirsiniz. Yeni bir projenin başına getirilebilir ya da terfi edebilirsiniz. Günlük rutininizde önemli bir değişim olacak. Çalışma saatleriniz değişebilir. Eğer yeni bir iş teklifi alırsanız bunu mutlaka değerlendirin.
Yeni başlayacağınız işte başarılı olacaksınız. Ancak yeni işinizdeki kişilerle bir süre anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Bunda çevrenin olduğu kadar sizin hırçın ve agresif tutumunuzun da etkisi olacak. Kendinizi insanlara yanlış tanıtıyorsunuz. İstediğiniz zaman soğukkanlı ve anlayışlı olabilirsiniz.

Sağlık Anne ya da anneannenizin yaşayacağı önemli bir sağlık sorunu sizi de üzecek. Yıl içinde çok sevdiğiniz bir yakınınızın ölümü söz konusu olabilir. Yakın bir arkadaşınızdan göreceğiniz destekle biraz rahatlayacaksınız. Sinirli yapınız yüzünden zaman zaman sıkıntılı dönemler geçireceksiniz. Bu yıl içinde mümkün olduğunca sakin olmaya bakın. Öfkeniz kendinize de zarar verebilir. Alternatif tedavi yöntemleri, meditasyon gibi alanlara merak salacak ve kendinizi bu konuda geliştirmek isteyeceksiniz. Bu arayış iç huzuru yakalamak için size yardımcı olacak.
Yıl içinde motivasyonunuz çok sık düşecek. Kısa süreli tatillere ve bulunduğunuz yerden uzaklaşmaya ihtiyacınız var. Kendinize zaman ayırmalı, hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirmelisiniz. Değişmek istediğiniz konuları değiştirmek için gerekli enerjiyi zaman zaman hissedeceğiniz bu yıl içinde kişiliğinizle ilgili marjinal kararlar alabilirsiniz. Değişim için hazır olun. Çevrenizde olup bitenleri fazla sorgulayan tavrınız yüzünden gerginleşiyor ve dış dünyaya karşı kendinizi kapatıyorsunuz. Çözüm kendinizi kapatmak değil, çevrenizdekileri anlamaya çalışmakta yatıyor. Çatışmalardan kaçmalı, birlikte yaşadığınız ya da çalıştığınız kişilerle uzlaşmaya çalışmalısınız.

Para
Haziran ayında para konusunda önemli bir rahatlama yaşayan Teraziler, yıl başından beri yaptıkları ince hesapları kısa süreliğine de olsa bir kenara bırakabilecek. Yatırım yapmak isteyen Teraziler, yatırımla ilgili düşüncelerini eylül ve ekim aylarına saklamalı. Elinize geçen parayı hemen yatırıma dönüştürmek isterseniz yılın ilk aylarında maddi sıkıntıya düşebilirsiniz. Uçlarda geçireceğiniz bir yıl olan 2009, size çok iyi ve çok kötü zamanlar yaşatacak. Borcunuz varsa ödemeye bakın yoksa yaz aylarında artan harcamalarınızla sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yeni başladığınız bir işten kazanazağınız parayla yapacağınız yatırım uzun vadede refah getirecek.

Aşk
Eğer uzun zamandır yalnızsanız ve “Ben ne zaman birisiyle tanışıp mutlu olacağım?” diye düşünüyorsanız cevap: Bu yıl! ‘İlk görüşte aşk’a bu yıl inanacaksınız. Yaratıcı enerjiniz uzun süredir beklediğiniz aşkı bulmanıza ve mutlu olmanıza yardım ediyor. İlginç bir kişiliğe sahip olan, uyumlu ve sizden büyük biriyle aşk yaşamanız olası.
İlişki yaşayan Başaklar ilişkilerinde mutlu değillerse karşı tarafın önerisiyle ayrılık kararı alabilir. Birlikte olduğunuz kişiyle anlaşamıyorsanız zamanınızı boşa harcamayın, önünüze iyi fırsatlar çıkacak. Haziran ve temmuz ayları sizin için şanslı geçiyor. Eğer ara sıra görüştüğünüz biri varsa o kişi hayatınızdan kesin olarak çıkıyor. Partnerinizle anlaştığınız ve yolunda giden bir ilişkiniz varsa, bir süre ayrı kalacaksınız. Partneriniz bir süreliğine sizin yaşadığınız yerden uzaklaşacak. İş ya da okul sebebiyle taşınan partnerinizle ayrılabilirsiniz. Hiç ummadığınız ve istemediğiniz bir anda çocuk sahibi olacağınız haberini almanız da olası. Çocuk sahibi olan Teraziler, çocuğunuz okul ya da iş için sizden ayrılıp, ülkenin başka bir yerinde yaşamaya başlayabilir. Size yaklaşmak isteyen kişiler olabilir, kendiniz kapalı tutmayın!

Burcun 1. günü ile 15. günü arasında doğanlara...
Arkadaşlar, dilekler ve umutlar: Başlangıç günü 9 Şubat (Ay tutulması). En çok etkilenenler burcun 9. günü doğanlar.
Gizli düşmanlar/arkadaş tarafından kısıtlanma: Başlangıç günü 11 Mart (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 11. günü doğanlar.
Kariyer, dış görünüş, amaçlar ve babayla ilişkiler: Başlangıç günü 11 Ocak (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 11. günü doğanlar.
İnsanlarla ilişkiler ve kendinizle ilgili detaylar: Başlangıç günü 9 Nisan (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 9. günü doğanlar.
Maddi durumlar: Başlangıç günü 9 Mayıs (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 9. günü doğanlar.
İletişim, kısa yolculuklar ve kardeşlerle ilişkiler: Başlangıç günü 7 Haziran (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 7. günü doğanlar.
İş ve sağlık: Başlangıç 4 Eylül (Ay tutulması). En çok etkilenenler burcun 4. günü doğanlar.
Evle ilgili işler, anneyle ilişkiler: Başlangıç günü 7 Temmuz (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 7. günü doğanlar.
Aşk, çocuklar, yaratıcılık ve eğlence: Başlangıç günü 6 Ağustos (Ay tutulması). En çok etkilenenler burcun 6. günü doğanlar.
Evlilik ve ilişki: Başlangıç 4 Ekim (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 4. günü doğanlar.

Burcun 15. günü ile 31. günü arasında doğanlara... Arkadaşlar, dilekler ve umutlar: Başlangıç günü 20 Ağustos (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 20. günü doğanlar.
Gizli düşman/arkadaş tarafından kısıtlanma: Başlangıç günü 18 Eylül (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 18. günü doğanlar.
İnsanlarla ilişkiler ve kendinizle ilgili detaylar: Başlangıç günü 18 Ekim (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 18. günü doğanlar.
Maddi durumlar: Başlangıç günü 16 Kasım (Yeni ay). En çok etkilenenler 16 gün doğanlar.
İletişim, kısa yolculuklar ve kardeşlerle ilişkiler: Başlangıç günü 16 Aralık (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 16. günü doğanlar.
İş ve sağlık: Başlangıç günü 25 Şubat (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 25. günü doğanlar.
Aşk, çocuklar, yaratıcılık ve eğlence: Başlangıç günü 26 Ocak (Güneş tutulması). En çok etkilenenler burcun 26. günü doğanlar.
Evlilik ve ilişki: 26 Mart (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 26. günü doğanlar.

Başarılı olacağı alanlar
Aşk, çocuklar, yaratıcılık ve eğlence: 4 Şubat-14 Mart
İş hayatı ve sağlık: 14 Mart-22 Nisan
Evlilik ve ilişki: 22 Nisan-31 Mayıs
Ani olaylar: 31 Mayıs-11 Haziran
İnanç, eğitim, seyahat: 11 Haziran-25 Ağustos
Kariyer, dış görünüş ve babayla ilişkiler: 25 Ağustos-16 Ekim
Arkadaşlar ve dilekler: 16 Ekim-7 Haziran 2010
Evle ilgili işler, anneyle ilişkiler: 27 Aralık 2008-4 Şubat 2009