Tescilli stil ikonları

Tescilli stil ikonları
Tescilli stil ikonları

Demet-İbrahim Kutluay

Türkiye'de ilk kez yapılan ELLE Style Awards'da 17 farklı kategoriden ödüller sahiplerini buldu

Türkiye ’de ilk kez gerçekleştirilen ELLE Style Awards (ESA), önceki gece Esma Sultan’da yapılan ödül töreniyle sahiplerini buldu. Dünyaca ünlü saç bakım uzmanı Schwarzkopf’un ana sponsorluğunda gerçekleşen, Türkiye’nin stil konusundaki ilk ödül töreninde toplam 17 farklı kategorideki ödüller sahiplerine verildi. Şimdiye kadar 13 ülkede yapılan ESA’nın Türkiye’deki ilk organizasyonu, yurtdışında şimdiye kadar gerçekleştirilen organizasyonlar kadar görkemli oldu.
Muhteşem geceye ‘Gossip Girl’ dizisiyle tanınan 17 yaşındaki moda ikonu Taylor Momsen, dünya moda devlerinden Giovanna Gentile Ferragamo, Francesco ve Teresa Missoni, Chanel’in kurucusu ve sahibinin oğlu David Wertheimer da katıldı. Dünyaca ünlü isimlerin katıldığı geceye, davetlilerin de ilgisi büyüktü. İşadamı Rahmi Koç ‘ELLE Style İşadamı’ ödülünü Francesco ve Teresa Missoni’den aldı. ‘ELLE Style Moda İkonu’ ödülünü alan Ajda Pekkan ise kıyafetiyle bu ödülü hak ettiğini kanıtladı.
Türkiye’nin en stil sahibi isimlerini bir araya getiren gecede misafirler eğlenceye, likit deterjan markası Perwoll sponsorluğunda yapılan ‘after party’ ile devam etti. Bu özel gece için pembe ve siyahlara bürünen Esma Sultan’ın masalsı atmosferinde sahne alan Golden Singers’la başlayan parti, DJ Miss Nine’ın ritmiyle geç saatlere kadar devam etti. 

Kim ne ödülü aldı?

JÜRİ OYLAMASI
Otel: W İstanbul
Mekan: Changa
Yılın Fotoğrafçısı: Koray Birand
Yılın Genç Moda Tasarımcısı: Zeynep Tosun
Yılın Tasarımcısı: Hakan Yıldırım

HALK OYLAMASI
Model: Sedef Avcı
Erkek Müzik Starı: Emre Aydın
Kadın Müzik Starı: Şebnem Ferah
Erkek Oyuncu: Kıvanç Tatlıtuğ
Kadın Oyuncu: Beren Saat
İşkadını: Ümit Boyner
İşadamı: Rahmi Koç
Moda İkonu: Ajda Pekkan

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLLERİ
Breakthrough Talent: Taylor Momsen
Outstanding Achievement in Fashion: Christopher Bailey
Lifetime Achievement in Fashion: Salvatore Ferragamo

SPONSOR ÖZEL ÖDÜLLERİ
Schwarzkopf Özel Ödülü: Güzide Duran