THY uçağı pistten çıktı, 1 yolcu yaralandı

THY uçağı pistten çıktı, 1 yolcu yaralandı
THY uçağı pistten çıktı, 1 yolcu yaralandı
Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Katmandu seferini yapan yolcu uçağı Katmandu Havalimanı'na iniş yaptıktan sonra pistten çıktı. Kazada bir yolcu yaralandı.

İSTANBUL Türk Hava Yolları'nın Airbus A330 tipi TC-JOC kuyruk tescilli TK-726 sefer sayılı İstanbul-Katmandu seferini yapan yolcu uçağı, dün akşam saat 20.25 sıralarında 223 yolcusuyla Atatürk Havalimanı'ndan havalandı. THY uçağı Katmandu Havalimanı'na inişinden kısa bir süre sonra pistten çıktı. Kazada bir yolcu hafif yaralanarak hastaneye sevk edilirken, uçakta bulunan diğer yolcular uçaktan tahliye edilip terminale alındı.

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Ali Genç resmi twitter adresinden yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Yolcularımız ve uçuş ekibimiz güvenli bir şekilde tahliye edilerek terminale alınmıştır. Olayda bir yolcumuz hafif yaralanmış hastaneye sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Uçağın bulunduğu bölgeden çekilmesi için gerekli tedbirler alınmış ve çalışma başlamıştır. Olayın nasıl geldiği yapılacak teknik incelemenin ardından belirlenecektir."

(İbrahim YILDIZ / DHA)

 


  http://www.radikal.com.tr/130567313056731

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Zavallılar - oselimg

  Bu kaçıncı "küçük kaza". THY'nin tek derdi fahiş fiyatla bilet satmak. Tek dertleri tüccarlık olunca yolcu, güvenlik, insan kaynakları kalitesi gibi gibi kavramlar çöpe gidiyor. Buna bir de pilot adaylarının namaz kılıp kılmaması gibi kriterleri ekleyince tek çare uçaklara "Allah Korusun" yazmak olacak.