Tim'in saldırı sohbeti gerçek olmayabilir

Tim'in saldırı sohbeti gerçek olmayabilir
Tim'in saldırı sohbeti gerçek olmayabilir

Tim?in bilgisayarı incelendi.

WINNENDEN - Alman polisi, salı günü eski okulu Albertville Lisesi’nde 15 kişiyi öldüren 17 yaşındaki Tim Kretschmer’in olaydan saatler önce internetteki sohbet odasında, “Okuluma gideceğim, silahım var. Yarın adımı duyacaksınız” şeklinde mesajlar bıraktığı iddiasının gerçek olamayabileceğini açıkladı. Yerel polis, Tim’in bilgisayarında yapılan incelemede bu tip bir sohbetin izine rastlanmadığını belirtti. Krautchan.net’teki sohbet odasına önceki gün bırakılan bir mesajdaysa, “Burada bir cinayet duyurusu yapılmadı” denildi.
Sitenin ABD’deki merkezine ulaşmaya çalışan polis, saldırganın üstünde okula girdiği esnada 250 mermi olduğunu da açıkladı. 

‘Şakacı’lar türedi
Dün Paris’in banliyölerinden Villemomble’da bir internet sitesine “Raincy’de (lise) kan akacak. Silahlarım var” diye ‘şaka notu’ bırakan 18 yaşındaki genç tutuklandı. Polis gencin evinde yaptığı aramada silah bulamadı. Hollanda’da da bir okula saldırı düzenleyeceği tehdidi savuran 18 yaşında genç erkek tutuklandı. Yetkililer güneydeki Breda kentinde bulunan okullarla çocuk bakım merkezlerinin kapatıldığını açıkladı, gençse ifadesinde yazdıklarının şaka olduğunu söyledi. (ap)