Tiyatro Turnusol, yeni oyunu 'BURUN' ile 16 Mart'ta Emek Sahnesi'nde!

Tiyatro Turnusol, yeni oyunu 'BURUN' ile 16 Mart'ta Emek Sahnesi'nde!
Tiyatro Turnusol, yeni oyunu 'BURUN' ile 16 Mart'ta Emek Sahnesi'nde!
'25 Mart'ta Petersburg'da Pek Tuhaf Bir Olay Oldu...'

Radikal.com.tr - Farklı mesleklere sahip olmalarına rağmen tiyatro yapmayı sürdürmeye çabalayan birkaç oyuncudan oluşan “Turnusol”, yeni oyunları “BURUN” ile 16 ve 23 Mart 2014 Pazar günleri 18:00’da Emek Sahnesi’nde bir kez daha seyircisi ile buluşuyor. 

Absürd ve kısa metinler üzerine çalışmayı tercih eden Turnusol ekibi, geçtiğimiz sezon “Piknik” oyunu ile sahneye ilk adımını attıktan sonra, bu kez Rus Edebiyatı’nın önde gelen yazarlarından Nikolay Vasilyeviç Gogol’un absürd ve trajikomik öyküsü Burun’u yorumlayarak tiyatro serüvenine devam ediyor. 

“Şu dünyada ne olmadık şeyler olur!” 

“Bir sabah uyandığınızda burnunuz yerinde değilse?..
Peki burnunuz berberinizin ekmeğinin içinden çıkarsa?.. 
Ya da burnunuzu üst-düzey bir memur kılığında şehrin ortasında dolaşırken görseniz?...” 

Mesleğinde başarılı, geleceği parlak, kadınlar arasında beğenilen Rus memur Binbaşı Kovalev, bir sabah uyandığında burnunun yerinde olmadığını fark eder. Büyük bir telaş ve korku ile şehirde burnunu aramaya koyulan Binbaşı Kovalev, oldukça tuhaf ve beklenmedik sürprizlerle karşılaşacaktır. 

Birçok yapıtında çarpık toplumsal yapılaşma ve bunun birey üzerindeki yansımalarını eğretileyen Gogol’ün Burun öyküsü, Turnusol ekibi tarafından oyunlaştırılarak sahneye uyarlandı. Mask oyunculuğunun uygulandığı oyunun yönetmenliğini Arda Öztürk, maske tasarımını Barış Kıralioğlu ve kostüm tasarımını Hiba Ibraheem üstleniyor. Oyunda Cihan Esen, Ceren Gücükatalak, Emrah Günaydın, Burkay Dokuyucu, Barış Mesci, Bahadır Erol, Duygu Çelebi ve Ziyahan Çetin rol almakta.


  ETİKETLER:

  Sabah

  ,

  Memur

  ,

  Pazar

  ,

  sezon

  ,

  emrah