Tiyatroadam bu sezon da '5.Frank' ile geliyor!

Tiyatroadam bu sezon da '5.Frank' ile geliyor!
Tiyatroadam bu sezon da '5.Frank' ile geliyor!
'Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı' ile geçtiğimiz sezona damga vuran Tiyatroadam, yeni sezonda "5.Frank" ile adından söz ettirmeye hazırlanıyor. 5.Frank, bu akşam Ortaköy Afife Jale Sahnesi'nde gerçekleşecek prömiyer ile seyirciyle buluşacak.

Fatih Koyunoğlu tarafından sahneye konan ve Tahsin Yücel’in çevirisiyle dilimizle buluşan "5.Frank" bu akşam 20:30'da, Ortaköy Afife Jale Sahnesi'nde gerçekleşecek prömiyer ile perdelerini açmaya hazırlanıyor.

Sevgi, iyilik, sevecenlik, acıma gibi insana özgü duyguların bütünüyle yok sayıldığı vahşi kapitalizmi, para , güç ve ölüm olguları üstünden grotesk bir dille eleştiren "5.Frank", oyuncular tarafından canlı olarak yapılan müzikleriyle, modern ve dinamik reji anlayışı, tempo ve coşkusuyla, seyirciye, gülmecesi bol, keyifli ve aynı zamanda sarsıcı bir tiyatro lezzeti sunmayı vadediyor. Oyunda, Aşkın Şenol, Ayça Koyunoğlu, Ayça Güngör, Alican Yılmaz, Berk Yaygın, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ, Hivda Zizan Alp, Mehmet Solmaz, Pelin Bölükbaş, Serdar Akülker sahne alacak.

Süpervizörlüğünü Serdar Akar'ın yaptığı, müzik direktörlüğünü Çağrı Beklen'in üstlendiği, koreografisi Esra Yurttut'a ait oyunda dekor ve kostüm tasarımı Şirin Dağtekin Yenen imzası taşıyor. Yardımcı yönetmenliğini ve dramaturgisini Bilgesu Kasapoğlu yaparken, ışık tasarımı Önder Arık'a, oyun fotoğrafları Emre Mollaoğlu'na, afiş ve görsel tasarım ise Elif Ergür ile Fatih Gözenç'e ait. 

Tiyatroadam, geçtiğimiz sezon "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı" ile Afife Tiyatro Ödülleri başta olmak üzere birçok ödül almıştı.