Tiyatroculardan şarkılar dinlemeye hazır mısınız?

Tiyatroculardan şarkılar dinlemeye hazır mısınız?
Tiyatroculardan şarkılar dinlemeye hazır mısınız?
Beyoğlu'ndaki Şermola Performans Sahnesi için 10 Nisan gecesi bir dayanışma konseri düzenleniyor. Mikrofon başında ise Deniz Türkali'den Erkan Kolçak Köstendil'e yakından tanıdığımız 14 tiyatro oyuncusu olacak...

Oyuncu Sadi Celil Cengiz’in sunumuyla gerçekleşecek özel gecede, tiyatrocular bu kez şarkı söylemek için sahnede olacak. Gecenin solistleri Ahmet Melih Yılmaz, Ayça Damgacı, Çiçek Dilligil, Çiğdem Erken, Deniz Türkali, Emre Kınay, Engin Alkan, Erdem Şenocak, Erkan Kolçak Köstendil, Fırat Tanış, Funda Eryiğit, Orhan Alkaya, Sermet Yeşil ve Sevinç Erbulak Şermola Performans ile dayanışmak üzere şarkılar söyleyecek.
10 Nisan cuma akşamı saat 21.00’de Beyoğlu The Mekan’da gerçekleşecek konserin gelirleri Şermola Performans Sahnesi’ni ekonomik darboğazdan uzaklaştırmak için kullanılacak.
Şermola Performans, 2010’da Mîrza Metîn ve Berfîn Zenderlioğlu’nun öncülüğünde, Destar Tiyatro bileşenlerinin ve destekçilerinin çabalarıyla kurulmuş bir performans sahnesi. Destar Tiyatro topluluğunun kendi çalışmalarını daha fazla disiplinize etmek, gösterimler yapabilmek, mekânı sahne sıkıntısı yaşayan farklı tiyatro gruplarıyla ve farklı disiplinlerle paylaşmak amacıyla kurulmuştu. Birçok tiyatro oyunu, dans, konser, kısa film, belgesel, söyleşi  için kapılarını açan mekân, 80’in üzerinde farklı gruba ve 200 civarında farklı etkinliğe ev sahipliği yaparak beş yıl boyunca neredeyse her gün kapılarını açık tuttu. Şimdi tiyatrocular Şermola Performans’ın kapıyı daha uzun süre açık tutabilmesi için sahne alacak.
Gecenin biletleri indirimli 30, tam 50 olarak belirlendi.