Tokat gibi: Paris'in en şık kadını Carla değil!

Tokat gibi: Paris'in en şık kadını Carla değil!
Tokat gibi: Paris'in en şık kadını Carla değil!

?Son derece şık, zarif ve elegan Paris kadınını? temsil eden kişi olarak seçilen 52 yaşındaki Ines de la Fressange, oyların yüzde 29.5?ini alırken, 41 yaşındaki Bruni, yüzde 8.6?da kaldı.

Le Figaro en şık Paris kadınını sordu, model Ines de la Fressange'a yenilen first lady Carla Bruni beşinci oldu

LONDRA - Fransa first lady’si, eski manken ve şarkıcı Carla Bruni’ye kötü haber; Paris’in en şık kadını o değil! Fransa Cumhurbaşkanı eşi Nicolas Sarkozy’yi destekleyen Le Figaro gazetesinin anketinde Bruni, Paris’in şık kadınları sıralamasında ancak beşinci olabildi. Bir numara eski model Ines de la Fressange.
‘Son derece şık, zarif ve elegan Paris kadınını’ temsil eden kişi olarak seçilen 52 yaşındaki Ines de la Fressange, oyların yüzde 29.5’ini alırken, 41 yaşındaki Bruni, yüzde 8.6’da kaldı. Le Figaro’nun eğlence eki Figaroscope, internet okurlarına, saydıkları 10 isim arasından Parisli kadını temsil eden ideal kadını seçmelerini istemişti. Ek, kazananın ‘şehirli, meraklı, asi, şık, iyi, görgülü ve nazik’ olması gerektiğini belirtmişti. Listedeki diğer isimler arasında Catherine Deneuve’ün kızı aktris Chiara Mastroianni, aktris ve komedyen Valerie Lemercier, aktris Sylvie Testud ve Sandrine Kiberlain, filozof Bernard-Henri Levy’nin eşi şarkıcı Arielle Dombasle de vardı.

Ailenin kötü haftası
Bir zamanlar Chanel’in yüzü olan Ines de la Fressange’ın birinciliği, farklı yorumlara neden oldu. İngiliz gazeteleri anket sonuçlarını duyururken ‘Sarkozy’lerin kötü haftası’ ifadesini kullandı.
Hafta başında, Bruni’nin babasını kaybettiğinden beri, yani sekiz senedir terapiste göründüğü gündeme gelmişti. Bruni, psikoterapisiyle ilgili olarak, ilk analistinden memnun olmadığını, iki senedir gördüğü şimdiki analistininse çok daha farklı olduğunu söylemişti. Bruni ayrıca terapi seanslarında divana yatarak konuşmayı sevmediğini, yüz yüze konuşmanın daha medeni olduğunu ve daha iyi hissettirdiğini söylemişti. Ondan bir gün önce de Nicolas Sarkozy, 23 yaşındaki oğlu Jean’ı iş dünyasında kayırdığı suçlamalarıyla zor duruma düşmüştü. (The Independent