Trabzon'a has bir fotoğraf olayı!

Trabzon'a has bir fotoğraf olayı!
Trabzon'a has bir fotoğraf olayı!
Bu kadar da olmaz: Size garip haberlerimiz var! Memlekette tuhaf olaydan bol şey yok. Size Türkiye'nin her köşesinden haftanın en "Bu kadar da olmaz" dedirten haberlerini toplarken çok da zorlanmıyoruz. Buyrun bu haftanın garipliklerine...

RADİKAL- Hürriyet gazetesinden Mehmet İren Türkiye ’de son hafta yaşan ilginç olayları derledi. İşte Trabzon’daki bir fotoğraf hikayesinden Bolu’daki krakerli soyguna yaşanan 4 ilginç olay…

TRABZON’A HAS BİR FOTOĞRAF

Minnoş bir amca ve bir o kadar minnoş bir teyze, yolda çevirdikleri Mert Öksüz’den bir fotoğraflarını çekmesini rica ettiler. Ancak ne bir telefon ne de fotoğraf makinesi verdiler. Öksüz, bozuntuya vermemek için kendi telefonuyla çiftin fotoğraflarını çekti. Kibarca teşekkür edip ayrıldılar. Olayı sosyal medyada anlatan Öksüz’ün hikâyesi yayıldı, amca ile teyzenin torununa kadar ulaştı. Bu fotoğraf da amca ile teyzeye bu vesile ile ulaştırılmış oldu.

Başka yerde olur mu?
Komikliğinden tatlılığına tamamen Türkiye’ye hatta spesifik olarak Trabzon’a has bir vaka.

Sonuç
Arada sırada ülkede güzel şeyler de olduğu oluyor.


NİTELİKSİZ DOLANDIRICILIK

Yaşlı kişileri para bozma bahanesiyle sahte paralarla dolandıran Abdurrahman Kahraman yakalandı. Lakin kendisini diğer benzer dolandırıcılardan ayıran özelliği üşengeçliğiydi. Karaman’ın muhataplarına verdiği bütün paraların üzerinde ‘geçersizdir’ yazıyordu. Bir anlamda kendisi için ‘Yeni Kasa Sülün Osman’ da diyebiliriz aslında. Neyi, kime satacağını biliyormuş.

Başka yerde olur mu?
Mümkün ama işin içinde bir ince ‘Türklük’ olduğu gerçeği de yadsınamaz.

Sonuç
Yakın gözlüğü takmadan para bozmayın.


ÇUBUK KRAKER VAR YERSİN!

Bakkala gelen müşteri bir miktar çubuk kraker alarak parasını ödedi. Sonra da gidip hepsini dükkânın önüne döktü. Dönüp içeri bakkala durumu bildirdi. İşyeri sahibinin yere dökülen çubuk krakerleri temizlediği sırada da içeriye giren kişi tezgâhın altındaki kasada bulunan paraları çaldı. Polis, kasadan bin 500 TL çaldığı belirlenen kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

Başka yerde olur mu?
Girip insan gibi soyarsın arkadaş bakkalı

Sonuç
Müşteri daima haklı bazen de soyguncudur.


TOKİ USÜLÜ RESTORASYON

Rumeli Hisarı’nda sadece minaresi kalmış olan mescidin yeniden inşaası tartışmalara neden olmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yeniden yapımına karşı çıkan sanatçılara “Kimin bağından kimi kovuyorsunuz?” diye tepki göstermişti. Mescit bitti ve tarihi amfitiyatronun göbeğinde yepyeni bir yapı olarak yerini aldı.

Başka yerde olur mu?
Böylesi ancak ‘restorasyon’ kelimesinin anlamını bilmeyen toplumlarda olur.

Sonuç
Ecdad falan derken, bir tarihi eseri de sefil ettik. Hayırlı olsun.