Travolta: Oğlum hayat doluydu, anısı yaşayacak

Travolta: Oğlum hayat doluydu, anısı yaşayacak
Travolta: Oğlum hayat doluydu, anısı yaşayacak

John Travolta ve eşi Kelly Preston kızları Ella ve geçtiğimiz hafta kaybettikleri oğulları Jett ile...

16 yaşındaki oğlu Jett'i cuma günü kaybeden aktör John Travolta, dün ilk kez konuştu

LONDRA - Aktör John Travolta 16 yaşındaki oğlu Jett Travolta’nın Bahamalar’daki tatil sırasında başını banyo küvetine çarparak ölmesinden sonra ilk kez konuştu. “Jett, anne babaların isteyeceği en mükemmel çocuktu. Onu hayatta tutmak için her şeyi yaptım, 20 dakika boyunca hayat öpücüğü verdim, vazgeçmedim” diye konuşan ünlü aktör, eşi Kelly Preston ve kendisinin Jett’in ölümüyle birlikte büyük bir kalp kırıklığı yaşadıklarını, bu ani ve beklenmedik ölümün kendilerini yasa boğduğunu söyledi.
İki yaşından beri Kawasaki Sendromu hastalığıyla boğuşan Jett’in otopsi raporu henüz açıklanmadı. Travolta, web sitesinde yazdığı makalede, Jett’in herkes tarafından sevilen, komik, akıllı ve hayat dolu bir çocuk olduğunu anlattı. Travolta’nın avukatları da, Jett’in bir çeşit epilepsi hastalığı olduğunu, zaman zaman hareketlerini kontrol edemediğini banyodaki kazanın da muhtemelen bu sebeple gerçekleştiğini açıkladı. Travolta makalede, Jett’le geçirdikleri zamanın bu kadar az olmasına çok üzüldüklerini ama  güzel zamanları hatırlayarak ömürlerinin geri kalanında anısını yaşatacaklarını yazdı.
Scientology tarikatına mensup olan Travolta çifti, çocuklarını tarikat lideri L. Ron Hubbard’ın detoks programlarıyla iyileştirmeyi denemiş ancak bu yöntem de başarılı olmamıştı. Avukatlar, Travolta’nın çok üzgün ve yıkılmış olduğunu, ‘en iyi arkadaşım ve yardımcı pilotum’ dediği oğlunu kaybetmenin derin acısını yaşadığını söyledi. (The Daily Telegraph)