Tren fil sürüsüne çarptı

Tren fil sürüsüne çarptı
Tren fil sürüsüne çarptı
Hindistan'da tren, fil sürüsüne çarptı. Kazada ikisi yavru, yedi fil öldü. Filler, ölen sürü üyelerinin başında saatlerce bekledi

Hindistan ’ın doğusunda bir yolcu treninin demiryollarından geçen fil sürüsüne çarpması sonucu ikisi yavru, yedi fil öldü . Kazada 10 fil de yaralandı. Batı Bengal eyaleti Ormancılık Bakanı Hiten Burman, Chapramari Ormanı’nda saatte 80 kilometre hızla ilerleyen trenin, yolun karşısına geçen 40 fillik bir sürüye çarptığını açıkladı. Burman’ın yaptığı açıklamaya göre, kaza sırasında kaçışan filler daha sonra demiryoluna döndü ve ölen sürü üyelerinin başında saatlerce bekledi. Filler ancak demiryolları görevlileri ve orman korucuları tarafından kovalanarak olay yerinden uzaklaştırıldı.

Eyalet başkenti Kalküta’ya 670 kilometre uzaklıktaki Jalpaiguri bölgesinde filler için bir koridor oluşturulduğuna dikkat çeken Burman, makinistlerden koridora girerken hızlarını azaltmalarını istediklerini ancak taleplerinin genellikle göz ardı edildiğini belirtti.
Sadece Batı Bengal eyaletinde 2004 yılından bu yana en az 50 fil tren kazalarında öldü. Fillerin ulusal miras kabul edildiği Hindistan’da birçok ulusal park ve ormanın içinden demiryolları geçiyor. Hindistan’da 26 bin filin yaşadığı sanılıyor.


  ETİKETLER:

  Hindistan

  ,

  orman

  ,

  batı

  ,

  öldü