Troll, milletvekilinin kapısına dayandı

Troll, milletvekilinin kapısına dayandı
Troll, milletvekilinin kapısına dayandı

AK Parti , Gezi Parkı olaylarında sosyal medyanın hükümet aleyhine sık sık kullanılması üzerine sosyal medyaya ağırlık vermeye başladı. Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun başkanlığında bir ekip oluşturuldu. Radikal’in sorularını cevaplandıran, sosyal medyadan sorumlu Tanıtım Medya Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, “ AK Parti ’nin sosyal medyada 6 bin kişiyi çalıştırdığı” iddialarını yalanladı. Partinin sosyal medyayı etkin kullanabilmesi için eğitim çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Ali Şahin, “Tam anlamıyla oturmuş, kurumsallaşmış bir sosyal medya çalışması olduğunu söylemek zor” dedi. Şahin, “Tam anlamıyla bir kurumsallaşma için üzüm salkımı gibi ilden ilçeye, mahalleye kadar teşkilatlanılması gerekir. AK Parti bu anlamda çalışmalarını sürdürüyor” dedi. 

Egzorsizm gibi...

Ali Şahin, AK Partili milletvekillerinin de Twitter’da bazı troll’leri takip ettiğinin, hatta muhatap alarak mesaj gönderdiklerinin hatırlatılması üzerine ise “Muhatap almanız için karşınızdakinin kim olduğunu illa bilmeniz gerekmiyor. Öyle bir yaklaşım sergiliyor ki ona cevap veriyorsunuz” dedi. Şahin, bir troll’ün Kütahya milletvekili İdris Bal’ın Meclis’teki odasının kapısının fotoğrafını çektiğinin hatırlatılması üzerine ise “Kime, niçin yapılırsa kabul edilebilir bir şey değil. Bence bu adli bir vaka haline dönüşmüştür. Sosyal medyada en büyük sıkıntı karşınızdakinin gerçekte kim olduğunu bilmiyorsunuz. Bir hesap açıyor, fotoğraf koyuyor... Hedef aldığı kişinin bile kılığına girebiliyor. Egzorsizm gibi bir şey...” dedi.
AK Parti’nin troll’lerle siyaset yapmasının düşünülemeyeceğini belirten Ali Şahin, “Bu bizim siyasi üslubumuz bu değil, ihtiyacımız da yok” dedi. AK Parti’nin dışında kendini AK Partili kabul eden kişilerin sahte hesap açarak paylaşım yapabileceğini ifade eden Şahin, “Sosyal medyada kime nasıl müdahale edeceksiniz? Böyle bir yöntem yok. Sosyal medyanın etik kurallarının ortaya konulması lazım. Bu hesapları takip edenlerin seçici olması lazım. Çözümü mü yoksa fitneyi mi savunuyor?” diye konuştu.
Bal, troll’lerden rahatsız
Dershanelerin kapatılması konusunda AK Parti’nin resmi görüşüne ters düşen Kütahya milletvekili İdris Bal da ‘AK troll’lerden’ nasibini aldı. Başbakan’ın yakın çevresinin de takip ettiği bir troll, önceki akşam Bal’a, “Eeee odada yoksun??? Hem gelin çay içelim diyorsun hem yoksun” diye yazdı. Mesajına da Bal’ın Meclis’teki odasının kapısının fotoğrafını ekledi. Bal’ın ise duyduğu rahatsızlığı AK Parti grubuna ilettiği ifade edildi.