TRT 'Avrupa Avrupa' dizisini de bitiriyor

TRT 'Avrupa Avrupa' dizisini de bitiriyor
TRT 'Avrupa Avrupa' dizisini de bitiriyor
TRT1'de çarşamba akşamları yayınlanan komedi dizisi 'Avrupa Avrupa' ekrana veda edecek.

Leyla ile Mecnun dizisini düşük reytingleri gerekçe göstererek yayından kaldıran TRT’de bir dizi daha ekranlara veda ediyor. Daha önce AB Bakanı Egemen Bağış’ın da konuk oyuncu olarak rol aldığı ‘ Avrupa Avrupa’ 91. Bölümle final yapmaya hazırlanıyor.

İyi reyting alan dizininin neden sona erdiğini Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu bugünkü köşesinde masaya yatırdı:

‘AVRUPA AVRUPA’YI TRT NEDEN BİTİRDİ?
TRT yönetimi “Avrupa Avrupa” dizisini bitirme kararı aldı. TRT’nin bu kararı verirken reytingleri baz almadığı kesin. Demek ki bizim bilmediğimiz başka kriterler var...

Dün aldığım en ilginç haber , TRT yönetiminin “Avrupa Avrupa” dizisini bitirme kararı oldu. Mia Film Banu Akdeniz’in çektiği, Fethi Kantarcı, Saygın Delibaş ve Barkın Şenüren’in yazdığı, Şafak Bal’ın yönettiği salon komedisinin reytingleri de fena değildi. En azından TRT’nin ölçümlerine büyük önem verdiği SBT’de durum öyleydi.

Ayrıca TRT, reyting ortalamalarını baz alıp dizi bitirmeye karar vermişse “Avrupa Avrupa”, kaldırılacak diziler sıralamasında en altlarda olurdu. Demek ki reytingin dışında bizim bilmediğimiz başka kriterler, dengeler söz konusu...

25 Eylül 2011 tarihinden bu yana TRT’de yayınlanan ve Tarık Pabuççuoğlu, Selen Seyven, Zuhal Topal, Kadir Çöpdemir, Ahmet Saraçoğlu, Günay Karacaoğlu, Durukan Çelikkaya, Burak Serdar Şanal ile Bahar Süer’in rol aldığı “Avrupa Avrupa”, 91. bölümde “Final” yapıp, seyircilerine veda edecek."