TRT, Leyla ile Mecnun dizisini yayından kaldırdı

TRT, Leyla ile Mecnun dizisini yayından kaldırdı
TRT, Leyla ile Mecnun dizisini yayından kaldırdı
TRT 1'in fenomen dizisi ' Leyla ile Mecnun 'un oyuncuları ve teknik ekibi, Gezi direnişine destek verince TRT yönetiminin diziyi yayından kaldırma kararı aldığı gündeme gelmişti. Dizinin izleyicileri ise sosyal medyada imza kampanyası başlatmış ve projenin başka bir kanala transfer olmasını istemişti.

sevilen dizilerinden Leyla ile Mecnun dizisi yayından kaldırıldı. Dizinin yapımcılarından Eflatun Fim, Leyla ile Mecnun dizisinin yayından kaldırıldığını Twitter 'dan duyurdu.
 

TRT'den 'Leyla ile Mecnun' açıklaması

Eflatin Film , TRT'nin diziye son verdiğini "Yapımcılığını üstlendiğimiz Leyla ile Mecnun adlı dizinin yayından kaldırıldığı TRT yönetimi tarafından şirketimize bildirilmiştir. Emeği geçen herkese; özellikle de seyircilerimize herşey için çok teşekkür ederiz." tweetleriyle duyurdu.

Dizinin senaristi Burak Aksak da "Leyla ile Mecnun dizisini 103 bölüm yayınlayan TRT'ye teşekkürler. Buraya kadarmış" tweeti attı.

 

Kireçburnu'ndan TRT'ye el salladılar!

 'İNTERNETTE İZLENİYOR AMA...'
TRT yetkilileri ise konuyla ilgili şunları söyledi:

“Dizinin yayından kaldırılıp kaldırılmayacağına gelecek hafta karar verilecek. Konuyla ilgili dizinin yapımcısı Onur Ünlü ’yü Ankara ’ya davet ettik. Dizinin reytinglerinin giderek düştüğünü kendisine söyledik. Ancak ilginçtir, dizi internette ertesi gün inanılmaz izleniyor ancak kimse TRT’de izlemiyor. TRT’de diziyi nasıl izletebilirizi Onur Ünlü ile konuştuk. Şu anda değerlendirme aşamasındayız. Dizinin yayından kaldırılıp kaldırılmayacağına gelecek hafta karar verilecek.”

TAYLAN'DAN AÇIKLAMA
Dizi oyuncusu Ahmet Mümtaz Taylan Twitter'dan yaptığı açıklamada, TRT'nin dizinin bitirildiğini Eflatun Film'e ilettiğini söyledi.

Taylan "TRT Leyla & Mecnun'un bitirildiğini Eflatun Filme iletti. Desteğiniz için seyircimize gönülden teşekkürler. Her şey olur, her şey geçer!.." ifadelerini kullandı.

TWITTER'DA TEPKİLER

Funda Alp
Burak Aksak'ın söylediği gibi; "Çok yalnızım, n'olur dağılmayın lan..." #leylailemecnun

Armagan Çaglayan
E artık bir özel kanal Leyla İle Mecnun'u alır herhalde? ( alınmadı)

Burak Aksak
"leyla ile mecnun" yayından kaldırılmasın diyenler, "dedem, gofret ve ben" dizisi yayından kaldırıldığında nerdeydiniz?" - yetkili bi abi

Can Dündar
Gezi direnişinin son kurbanı: "Leyla ile Mecnun" yayından kaldırıldı. Sen misin eyleme giden...

Yaprak Özdemiroğlu
IMDB de Dünyanın en beğenilen dizileri arasında 27. Sırada bulunan Leyla ile Mecnun dizisi kaldırıldı.