Trump'ın terasından 'Cadde' geçiyor!

Trump'ın terasından 'Cadde' geçiyor!
Trump'ın terasından 'Cadde' geçiyor!
Eğlence sektörünün yaratıcı isimlerinden İzzet Çapa'nın son tasarımı olan 'Trump Cadde', Mecidiyeköy'deki Trump Alışveriş Merkezi'nin tepesinde, üstü açık alanda açıldı. Çapa mekânı,'Alışveriş merkezi içinde alışveriş merkezi' olarak tanımlıyor.

Trump Alışveriş Merkezi’nin terasında yer alan ve konsepti İzzet Çapa’ya ait olan Trump Cadde önceki akşam gerçekleştirilen bir partiyle açıldı. Farklı konsept ve mimarisiyle ön plana çıkarılan Trump Cadde’nin açılışına Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan eşi Sema Doğan, Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ve eşi Yandex Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Hürriyet Gazetesi Yazarları Ertuğrul Özkök, Sedat Ergin, Ayşe Arman, Ahmet Hakan, Hürriyet Gazetesi Yayın Direktörleri Fikret Ercan ve Fatih Çekirge, İzzet Çapa, Abdullah Kiğılı, Nuri Sesigüzel ve Ayşe Özyılmazel’in de aralarında bulunduğu , sanat ve basın dünyasından pek çok isim katıldı. 


Açılış partisinde davetlileri Doğan Online ve Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner ve İzzet Çapa karşıladı. Toplamda 2 bin 500 metrekarelik üstü açık bir alana kurulan Trump Cadde’de markalar konteynerlerde hizmet veriyor. Mekândaki konteynerlerda dünyaca ünlü grafiti sanatçılarının yaptığı çalışmalar yer alıyor. Mekânın yaratıcısı İzzet Çapa, Trump Cadde’nin anlatılacak bir yer olmadığını belirterek, “Gelinip görülmesi gereken bir alan. Bugüne kadar Türkiye’de yapılmamış çok farklı bir konsepti ilk defa açıyoruz. İçinde 17 restoran, sekiz butik ve alışveriş alanı var. Bunun içinde ayakkabıcısı da var şekercisi de” diye konuştu. 

‘Çarşı içinde çarşı’
Trump Cadde’yi “Tamamen bir cadde havasında açık havada sigara içilebilinen, nargilecisi, biracısı, hamburgercisi, kestanesi olabilen gerçekten çok farklı alışveriş merkezi içinde alışveriş merkezi” sözleriyle anlatan Çapa kendisinin de ilk defa denediği bir tarz olduğunu ekledi. GAD Architecture’in yöneticisi Gökhan Avcıoğlu ise tasarladığı mekânla ilgili “Aslında bu çarşı içinde çarşı ve çok bildik bir proje aslında. Arastalar, pasajlar, küçük şehirler ya da büyük şehirlerde raslaştığımız küçük merdivenlerle ya da işte koridorlarla ya da caddelerle birbirine geçen bir küçük çarşı düzeneği. Yukarıda daha çok alışveriş ertesi veya öncesinde insanlarla buluşmak, bir şeyler yemek-içmek, biraz gökyüzünü, hayatı, İstanbul’u yaşamak için yapılmış proje” diye konuştu.