Tuba Büyüküstün: Bizim işimiz oyunculuk

Tuba Büyüküstün: Bizim işimiz oyunculuk
Tuba Büyüküstün: Bizim işimiz oyunculuk
Başrollerini Sofia Khandemirova ile Onur Saylak'ın paylaştığı "Rüzgarın hatıraları", 52. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında izleyiciyle buluştu.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanı Ömer Vargı ve diğer jüri üyeleri, dün Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda gösterilen “Rüzgarın Hatıraları”nı film ekibi ve çok sayıda sinemaseverle birlikte izledi. Gösterim sonrası, Perge Salonu’nda bir söyleşi düzenlendi.

Söyleşiye yönetmen ve senarist Özcan Alper, oyuncular Onur Saylak, Sofya Khandamirova, Mustafa Uğurlu ve Tuba Büyüküstün ile görüntü yönetmeni Andreas Sinanos katıldı.

Büyüküstün, eşi Onur Saylak ile aynı filmde rol almalarına rağmen, ortak sahneleri olmadığı için üç ay boyunca görüşemediklerini söyledi: “Biz her şeyden önce oyuncuyuz. Karı koca olmamız, sevgili olmamız hiçbir şey ifade etmiyor. O başka, bu başka bir şey. Görüşmemek zordu ama keyifli bir setti.”

Başrol oyuncuları Sofia Khandemirova ile Onur Saylak’ın filmdeki cesur sahneleri de dikkat çekti. Süleyman ELCİN-Hürriyet