Tuğba Ekinci'nin Jaguar'ı çalınmamış

Tuğba Ekinci'nin Jaguar'ı çalınmamış
Tuğba Ekinci'nin Jaguar'ı çalınmamış
'O şimdi asker' şarkısıyla tanınan Tuğba Ekinci'nin sigortadan para almak için Jaguar'ının çalındığını söylediği ileri sürüldü.

İSTANBUL - Tuğba Ekinci’nin Jaguar marka otomobili 21 Mayıs 2010’da, Barbaros Bulvarı üzerindeki Balbumcu Kavşağı’nda bir kazaya karışmıştı. Görgü tanıkları otomobili Tuğba Ekinci’nin kullandığını ileri sürmüştü. Tuğba Ekinci ise "Benim böyle bir otomobilim yok ki. Niye kaza yapayım?" demişti. Ancak, Tuğba Ekinci, satın almış olduğu Jaguar’ı kazanın ertesi günü üzerine kaydettirmişti.

Tuğba Ekinci, 18 Nisan 2011’de Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak evinin önünde park halinde bulunan otomobilinin çalındığını bildirdi. Başvuru üzerine polis soruşturma başlattı İncelemeler de, Tuğba Ekinci’nin söz konusu otomobile bu kazadan 4 gün sonra kasko sigortası yaptırdığı anlaşıldı.

Polis, otomobili 20 Nisan günü Güngören’deki bir sitenin oto parkında buldu. Jaguar marka otomobilin hasarlı olduğu belirlendi. Bu hasarın da bir yıl önceki kazadan kaldığı ortaya çıkarıldı. Site görevlileri de otomobilin 5-6 ay önce otoparka getirildiğini söyledi.

Bütün bu bilgiler ışığında polis otomobilin çalınmadığını, Tuğba Ekinci’nin sigortadan para alabilmek için "Jaguar’ım çalındı" yalanını söylediği kanısına vararak şarkıcı hakkında nitelikli dolandırıcılıktan işlem yaptı.

Tuğba Ekinci, bu soruşturma kapsamında savcıya ifade verecek. (dha)