Tuğçe Kazaz, Google'daki o pozlardan çok pişman

Tuğçe Kazaz, Google'daki o pozlardan çok pişman
Tuğçe Kazaz, Google'daki o pozlardan çok pişman
Namaza dair açıklamalarından CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile yaşadığı polemiğe kadar son dönemde sık sık gündeme gelen Tuğçe Kazaz, Google'da çıkan eski pozlarından rahatsız olduğunu söyledi. Kazaz, "Pişmanlıkla yandığım noktada tövbe ettim. O fotoğrafların kaldırılması için girişimde bulunacağım" dedi.

Son günlerde yaptığı açıklamalar ile dikkat çeken manken Tuğçe Kazaz, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı polemikten namaza başlamasına, eskiden verdiği pozlara kadar pek çok konuyu Milliyet gazetesinden Senem Aydın'a anlattı.

"Sıra dışılık ve marjinallik adına cinsellikle ön planda olmak çok büyük bir pişmanlık benim için. O pişmanlıkla yandığım noktada tövbe ettim" diyen Kazaz, "Modellik peşinde koşmak zaman kaybı.... Güzellik yarışmaları, mayoyla kızları podyumda yürütmek çok yanlış... " şeklinde konuştu.

İşte Tuğçe Kazaz'ın röportajından öne çıkan bölümler:

"İSLAMİYETİ FARK ETTİM"

Hristiyan olduğunuza ne zaman pişman oldunuz?

Hiçbir zaman kaynaşamadım. Keşke yapmasaydım diyorsun tabii. İnanç noktasında çok bedel ödedim. Şimdi bunu elimden geldiğince insanlara aktarmaya çalışıyorum. Benim yaşadığım sıkışmışlıkları yaşamış birçok genç var. Kişi yaradanla arasına kimseyi almamalı. Benim de yaradanla arama kimseyi almadığım nokta miladım oldu. İslamiyet’i fark ettim ve yaşamaya başladım.

“MODELLİK PEŞİNDE KOŞMAK ZAMAN KAYBI”

Modellik yaptığınıza da pişmansınız sanırım...

Sıra dışılık ve marjinallik adına cinsellikle ön planda olmak çok büyük bir pişmanlık benim için. O pişmanlıkla yandığım noktada tövbe ettim. Evet, yaptıklarım sadece pişmanlık hissettiriyor. İnsanın zihin ve ruh gücü varken, daha faydalı bir şeye bunu kullanacakken modellik peşinde koşması zaman kaybı. Tüm dünyada da kız çocukları için yanlış olan bir şey. Güzellik yarışmaları, mayoyla kızları podyumda yürütmek çok yanlış...

Google’a isminizi yazınca modellik günlerinizden fotoğraflar çıkıyor. Bu sizi rahatsız ediyor mu?

Yasal işlem başlatıp o fotoğrafları kaldırmayı düşünüyorum. Onlar benim mesleki anlamda yaptığım işlerdi ama şu anki ahlak anlayışıma uymuyor. Bu beyni, bu kalbi, anlattıklarımı görüp o fotoğrafları kullananlarada Necip Fazıl’ın sözüyle sesleniyorum: Benim geçmişim bir çöplüktür ve çöplüğü ancak kedi ve köpekler karıştırır.

Bundan sonra podyuma çıkmayacak mısınız?

Yurtdışında kariyer anlamında artık yapmayacağım. Ama ülke tanıtımına katkıda bulunacak işlerde yer alırım. Modellik bana bir şey hissettirseydi çok daha büyük başarılara imza atardım. Benim arayışım ve isteğim o yönde olmadığı için bıraktım. 2004 senesinde geleceğin en iyi 100 top modeli arasında gösterildim. Ki listede hepsi vardı; Adriana (Lima), Gisele (Bündchen)... Şimdi oralarda onlarla aynı hayatı yaşıyor olabilirdim. Ama ben istemedim, zaten devam etseydim bugünkü Tuğçe olmazdı.