scorecardresearch.com

Tuğçe Kazaz: Namaz kılıyorum, oruç tutuyorum

Tuğçe Kazaz: Namaz kılıyorum, oruç tutuyorum
Tuğçe Kazaz: Namaz kılıyorum, oruç tutuyorum
Yorgo Seitaridis'le evlendiğinde din değiştirip Hıristiyan olan Tuğçe Kazaz, boşandıktan sonra kendini İslam'a verdi.

Ünlü manken Tuğçe Kazaz, hayatındaki tüm bilinmeyenleri İslami moda dergisi Aysha’ya anlattı.

Moda ve kapak çekimleri için fotoğrafçı Cengiz Dikbaş'ın objektifine poz veren Kazaz, "O dönem iç çatışma içindeydim. Hıristiyanlığı seçmemin nedeni arayışlarımdı, aşk vesile oldu" dedi.

İslamiyet'le yeniden bütünleştiğini söyleyen Kazaz, "Hıristiyanlığı bir türlü içime sindiremedim... Din değiştirmenin bedelini en başından kabullenmiştim. Şimdi öğrendiğim ölçüde dini vecibelerimi yerine getiriyorum. Namaz da kılıyorum, oruç da tutuyorum. Artık her geçen gün daha da huzurluyum. İslamiyet'i doğru bulmadığım için reddetmiş değilim. Sadece kaynaşamamıştım. Öğrenmeye başladıkça İslamiyet'le yeniden bütünleştim. Göstermelik değil, samimi ve gerçek bir dönüşüm yaşıyorum. O dönemler sokakta karşılaştığım insanlardan çok sert tepkilerde aldığım oldu. Ama hiç birine diyecek lafım yok." şeklinde konuştu.


ETİKETLER:

haber

,

aşk

,

Moda

,

Ünlü

,

Namaz

,

kapak

http://www.radikal.com.tr/1135400113540013

YORUMLAR
(13 Yorum Yapıldı)
Tüm Yorumları Gör

tanrı - 35m

Bu kızcağız o din bu din derken, temele dönecek ve karşısında Priapos'u bulacak.

arkadaş - gamzekurt

bu arkadaşın dini hayatı, ibadetleri falan neden bu kadar medyayı işgal ediyor anlamış değilim. tek manken de o değil, tek din değiştiren de o değil, tek yabancıyla evlenen de o değil. nedir yani? ayrıca bana ne birinin dininden, gitsin isterse ateşe tapsın, nedir ki bunun bana yararı, zararı? nasıl istiyorsa öyle yaşasın, niye böyle haber oluyor anlamıyorum.

Bize ne? - bbuucu

Tuğçe Kazazın ya da herhangi birinin dininden, ibadetinden, ayininden bize ne? Bunun nesi haber değeri taşıyor?

... - pierre woodman

E kızım Ramazan'ı bekleseydin oruç tutmak için. Öyle her gün tutman gerek yok. Ramazan'da tut yer. İslam kolaylık dini.

tuğçem - elifarzella

şu kızın yaptıklarını ben yapsam toplum olarak ağzıma ağzıma tuvalet terliğiyle vurursunuz, "dinle dalga geçilmez lan pis atayizt" diyerek ha

Bize Ne - Hayal Denizi03

Kıldığın namazdan, tuttuğun oruçtan bize ne? İbadette, kabahatte kişinin kendine aittir. ve gizli olmalı medya aracılığı ile reklam edilmemelidir.

Güç meselesi - brotherlouie

Gücü kim eline geçirirse karakteri zayıf ve ideoloji sahibi olmayan insanlar güçlünün yanına geçer. Yarın öbürgün Anton Lavey bu ülkede iktidar olsun bahsettiğim nitelikte ki insanlar bir bakmışsınız en büyük satanist olmuşlar. Bu türde ki insanlar demokrasinin önünde duran en büyük engeldir. Bu tür insanlara basın yer vermemeli ve sırtını sıvızlamamalıdır.