Tülay annesine 'Çözme, ölmek istiyorum' demiş

Tülay annesine 'Çözme, ölmek istiyorum' demiş
Tülay annesine 'Çözme, ölmek istiyorum' demiş

Tülay?ın namus cinayeti kurbanı olduğu sanılıyor.

İngiltere'de görülen Tülay Gören davasında anne ifade verdi: Bir gün önce kızımı evde bağlı buldum, 'Anne çözme, ölmek istiyorum' dedi

LONDRA - İngiltere’de 10 yıl önce kaybolduğu söylenen ancak daha sonra babası tarafından ‘namus cinayeti’ne kurban gittiği iddia edilen Kürt kızı Tülay Gören davasında ifade veren anne Hanım Gören çarpıcı detaylar anlattı. Tanık olarak dinlenen anne, 15 yaşındaki Tülay’ı, kaybolmadan bir gece önce odasında elleri şalla bağlanmış halde, yüzüstü yerde bıraktığını söyledi.
Kızının kendinden büyük ve Alevi bir erkekle evlenmek istediği için ona çok öfkeli olduklarına da değinen anne, sıkılmaktan moraran el ve ayaklarını çözmeye çalışınca kızının “Anne çözme, ölmek istiyorum” dediğini de aktardı. Kızını neden bağladığını sorduğu kocası Mehmet Gören’se ona “Kaçmasın diye”  yanıtını vermiş. Annenin ifadelerine göre bu olayın ardından baba Tülay’la baş başa konuşacağını söyleyerek, karısından diğer çocuklarını alıp ağabeyinin evine gitmesini istedi. Ancak baba Mehmet Gören’in karısı ve çocukları kapıdan çıkarken sarf ettiği sözler neler yaşanabileceğinin göstergesiydi. Baba Mehmet Gören kızı Tülay’a, “Kardeşin Tuncay’la öpüşün. Bu birbirinizi son görüşünüz olabilir” dedi. 

Savcı: Amcalar da içinde
Annenin anlattığına göre kocası dışında Tülay’ın amcaları 55 yaşındaki Ali’yle 42 yaşındaki Cuma Gören de cinayetten sorumlu. Savcı da Tülay’ın babasının kardeşleriyle işbirliği yaparak kızını öldürdüğünü ve cesedi de daha sonra yok ettiklerini öne sürüyor. Davanın görülmesine Londra’daki Old Bailey Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edilecek. (The Daily Mail)